czwartek, 5 lipca 2012

Huśtawka bez medali

Miejsca 9-16. w grze pojedynczej dziewcząt, 17-32. w grze pojedynczej chłopców i w grze podwójnej dziewcząt oraz 5-8. w grze mieszanej to dorobek badmintonistów UKS 70 Płock z XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich Małopolska 2012, mistrzostwach Polski w kategorii junior młodszy (roczniki 1996-98). Płocki mikst Paulina Kozłowska/Arkadiusz Gołębiewski (na zdjęciu) był bardzo blisko awansu do strefy medalowej, jednak w ćwierćfinale, po zaciętej walce uległ 19:21, 18:21 parze z województwa śląskiego Kornelia Marczak/Jakub Smajda i ostatecznie tylko powtórzył wynik z ubiegłego roku. W turnieju rozegranym w hali sportowej AZS AGH przy ulicy Piastowskiej w Krakowie reprezentanci płockiego klubu zdobyli łącznie 7 punktów w ministerialnej klasyfikacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży. UKS 70 Płock zajął 14. miejsce w klasyfikacji klubów XVIII OOM w badmintonie w stawce 47 obecnych na mistrzostwach klubów. 


Płocczanie należeli do najstarszego z trzech roczników biorących udział w XVIII OOM w badmintonie. Po ubiegłorocznym brązowym medalu Aleksandry Sadzy, która w tym roku już nie startowała i miejscu tuż za podium "eksportowego" płockiego miksta Kozłowska/Gołębiewski apetyty ekipy z Tumskiego Wzgórza mogły sięgać nawet medalu. I zaczęło się obiecująco od pewnego zwycięstwa płockiego miksta 21:13, 21:4 nad parą z województwa pomorskiego Klaudia Otoka/Paweł Szweda (MKB Lednik Miastko). Zaraz potem jednak w pierwszej rundzie odpadły dziewczęta startujące w turnieju gry podwójnej - Julita Chełkowska i Martyna Krupińska. Płocczanki, które na Olimpiadę dostały się dzięki wyśmienitej postawie w eliminacjach strefowych były bliskie doprowadzenia do tie-breaku, ale ostatecznie przegrały 15:21, 18:21 z parą Marta Bukowska/Martyna Gostomczyk z UKS OSiR Badminton Sławno, żegnając się bardzo szybko z mistrzostwami.

Następne przystąpiły do walki dziewczęta w grze pojedynczej. I znów powiało optymizmem. Zwycięstwo kosztowało wiele sił, ale Paulina Kozłowska pokonała pierwszą swoją rywalkę Klaudię Pikuzińską z UKS Kiko Zamość 21:19, 21:18. W grze pojedynczej chłopców nie było już jednak tak miło dla płocczan. Arkadiusz Gołębiewski, choć próbował, niewiele był w stanie zdziałać w pojedynku przeciw Mateuszowi Biernackiemu z SKB Suwałki, późniejszemu złotemu medaliście singla chłopców. Płocczanin odpadł w pierwszej rundzie po przegranej 10:21, 13:21.

Na szczęście niewiele było czasu na roztrząsanie porażki bo za chwilę wraz z Pauliną przyszło Arkadiuszowi walczyć w drugiej rundzie turnieju gry mieszanej. Na drodze płockiej parze tym razem stanął mikst z województwa podkarpackiego Aleksandra Białek/Paweł Kopański (UKS Start Widełka). Dla rozstawionych w turnieju rywali był to dopiero pierwszy pojedynek. Bynajmniej jednak zakończenie turnieju na drugiej rundzie nie satysfakcjonowało pary z podkarpackiego. Po wyrównanej walce górą byli jednak płocczanie, rozstrzygając pojedynek w dwóch setach 21:17, 21:15. Zawodnicy UKS 70 wywalczyli tym samym awans do ćwierćfinałów turnieju i od strefy medalowej, tak jak przed rokiem, dzieliła ich już tylko jedna wygrana.

Wcześniej jednak do walki w drugiej rundzie singla przystąpiła Paulina. Podobnie jednak jak jej partner z miksta nie miała wielkiego szczęścia w losowaniu, bowiem już w tej fazie turnieju przyszło jej zmierzyć się z rozstawioną z numerem drugim, faworytką imprezy Magdą Konieczną z UKS Hubal Białystok. Tu nie mogło być niespodzianki i do ćwierćfinału turnieju po wygranej z płocczanką 21:8, 21:16 awansowała białostocczanka, po to by przegrać dopiero w finale i zdobyć srebrny medal. Konieczna do srebra w singlu dołożyła również złoto w turnieju gry mieszanej.

Płocki mikst zakończył swój udział w turnieju drugiego dnia Olimpiady po przegraniu dwóch setów minimalną różnicą punktów z późniejszymi brązowymi medalistami imprezy, Kornelią Marczak (UKS Plesbad Pszczyna) i Jakubem Smajdą (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz