poniedziałek, 2 lipca 2012

Lowes zwycięża, Szkopek wraca, ale tylko na trzy okrążenia

Od początku to był bardzo obiecujący start. Sam Lowes, lider grupy Bogdanka PTR Honda zapowiadał walkę o zwycięstwo by wciąż liczyć się w rywalizacji o tytuł mistrza świata World Supersport. Na zdobycz punktową ostrzył sobie zęby także motocyklista z Dobrzykowa, Paweł Szkopek (na zdjęciu), który w Aragonii wracał na tor po prawie trzy miesięcznej przerwie. Skończyło się rewelacyjnie dla Lowesa, który wyścig wygrał, mimo, że linię mety przekroczył jako drugi. Jednak jego rywal numer jeden - Turek Kenan Sofuoglu został ukarany za zbyt agresywną jazdę i sędziowie zwycięstwo przyznali liderowi polskiego teamu motocyklowego. Paweł Szkopek nie zrealizował natomiast swoich planów i już po trzech okrążeniach musiał zjechać z toru ze względu na awarię sprzęgła. Trzeci z zawodników Bogdanki Mathew Scholtz nie wyszedł nawet z "bloków startowych", po tym jak w chwili startu zgasł silnik jego motocykla i zaliczył kraksę z innym zawodnikiem. Na szczęście, skończyło się bez poważniejszych obrażeń.


- To było fantastyczne zwycięstwo Sama - podsumowuje wyścig dyrektor Bogdanka Racing Igor Piasecki. - Jego start nie był najlepszy, ale spokojnie wyprzedzał kolejnych zawodników i wreszcie objął prowadzenie. W klasyfikacji generalnej pomogła nam także kara dla Sofuoglu. Przykro nam z powodu Mathew, który miał jednak dużo szczęścia, że nie nabawił się żadnej poważniejszej kontuzji. Paweł niestety musiał zjechać do garażu z powodu awarii sprzęgła, ale cieszymy się, że wrócił na tor i był w ten weekend konkurencyjny, co jest dobrą zapowiedzią przed rundą w Brnie.

Rok temu na hiszpańskim torze Motorland Aragonia Paweł Szkopek punktował, co budziło duże nadzieje przed niedzielnym wyścigiem. 

- Miałem problem ze sprzęgłem i musiałem wycofać się z wyścigu po trzech okrążeniach - relacjonuje swój start dobrzykowianin. - Szkoda, ponieważ do mety dojechało tylko dziewiętnastu zawodników i miałem szansę na punkty. Najważniejsze jest jednak to, że mój powrót na tor był udany, a ja byłem przez cały weekend szybki i konkurencyjny. To dla mnie duży zastrzyk motywacji przed domową rundą w Brnie, ale teraz muszę mocno pracować, aby wrócić do kondycji sprzed kontuzji.

Kolejna runda motocyklowych mistrzostw świata - World Supersport już za tydzień w Brnie.

Wyniki wyścigu:
1. Sam Lowes (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR 37'14.284
2. Fabien Foret (Kawasaki Intermoto Step) Kawasaki ZX-6R +1.446
3. Sheridan Morais (Kawasaki Lorenzini) Kawasaki ZX-6R +4.322
4. Broc Parkes (Ten Kate Racing Products) Honda CBR600RR +5.924
5. Kenan Sofuoglu (Kawasaki Lorenzini) Kawasaki ZX-6R +6.377
6. Ronan Quarmby (PTR Honda) Honda CBR600RR +16.333
7. Vittorio Iannuzzo (Power Team by Suriano) Triumph Daytona 675 +19.948
8. Jed Metcher (Rivamoto Junior Team) Yamaha YZF R6 +22.663
9. Gabor Talmacsi (PRORACE) Honda CBR600RR +22.889
10. Joshua Day (Team GOELEVEN) Kawasaki ZX-6R +26.923
....
Nie ukończyli:
Pawel Szkopek (Bogdanka Honda PTR) Honda CBR600RR
Mathew Scholtz (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR

Klasyfikacja generalna
1. Kenan Sofuoglu 117
2. Sam Lowes 101
3. Jules Cluzel 84
4. Fabien Foret 83
5. Broc Parkes 66
6. Alex Baldolini 54
...
Mathew Scholtz 2

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz