niedziela, 29 lipca 2012

Dobry prognostyk przed sezonem

W ostatnim meczu przed inauguracją sezonu 2012/2013 piłkarze Wisły ograli MKS Kutno 3:0. Swoją pierwszą bramkę w nowych barwach zdobył Janusz Dziedzic. Pozostałe gole dla płockiej ekipy zapisali na swoim koncie Łukasz Nadolski i Damian Adamczyk. Chociaż do rozpoczęcia rozgrywek ligowych pozostał już tylko tydzień, kadra Wisły wciąż nie jest ostatecznie zamknięta. W spotkaniu z MKS-em Kutno sprawdzany był kolejny kandydat na bramkarza. Tymczasem w zespole z Kutna testowany był Jakub Kustra.
Dla płocczan pojedynek z kutnowskim MKS-em był ostatnim sparingiem przed startem rozgrywek ligowych. Ekipa prowadzona przez trenerów Marcina Kaczmarka i Adama Majewskiego przed drugoligowym startem zagra jeszcze z Łysicą II Bodzentyn w meczu 1/32 Pucharu Polski. Jeżeli w środę 1 sierpnia nafciarze uporają się z podkieleckim zespołem, czekac na nich będzie Zagłębie Lubin, czyli rywal z najwyższej półki.
Po meczu z kutnowianami najwięcej powodów do radości miał Janusz Dziedzic. Napastnik, który kilka dni wcześniej podpisał umowę z Wisłą, już w swoim pierwszym występie zdobył gola w nowych barwach. Jeżeli w kolejnych meczach będzie popisywał się taką samą skutecznością, szybko powinien stac się jednym z idoli kibiców.

Wisła Płock - MKS Kutno 3:0 (1:0)
Bramki: Dziedzic (7 min.), Nadolski (65 min.), Adamczyk (82 min.)
Wisła: Kiełpin - Nadolski, Magdoń, Radić, Mysona - Grudzień, Sielewski, Góralski, Dziedzic, Hiszpański – Sekulski oraz (po przerwie): Zembrowski, Mitura, Adamczyk, Kamiński, Mosart oraz testowany bramkarz.
MKS: Skrzypiec – Grzybowski, Michalski, Lipiński, Borowiec – Jakubowski, Kubiak, Muszyński, Płacheta, Kustra – Pałczyński oraz (po przerwie): Rogala, Klepczyński, Dopierała, Dylewski, Błaszczyk, Dzięgielewski, Kaczor.