poniedziałek, 30 lipca 2012

Płocczanie wygrywają, nierówni gąbinianieCzwartoligowy z powiatu płockiego intensywnie przygotowują się do sezonu 2012/2013. Mecze z Włocłavią Włocławek i Mazurem Gostynin wygrała Młoda Wisła. Słabiej spisali się Błękitni Gąbin, którzy po efektownych wygranych z Wisłą Duninów i Kasztelanem Sierpc zaliczyli porażki z Mazurem Gostynin i Włocłavią. Północna grupa mazowieckiej czwartej ligi rozpocznie swoje rozgrywki w środę 15 sierpnia. Pierwszym przeciwnikiem Młodej Wisły będzie Huragan Wołomin, a Błękitni rozpoczną sezon od pojedynku z Czarnymi Węgrów. Oba te spotkania rozgrywane będą na boiskach przeciwników. 

Druga drużyna Wisły we Włocławku ograła tamtejszą Włocłavię 2:0 po bramkach Szymona Wiejskiego i Piotra Paczkowskiego. Trzy dni później zespół prowadzony przez trenera Zbigniewa Mierzyńskiego zmierzył się w Gostyninie z tamtejszym Mazurem, wygrywając 4:1. Dwa gole dla zwycięzców zdobył Łukasz Stański, a po jednym strzelili Krystian Pomorski i Piotr Paczkowski.

Błękitni w pierwszym przedsezonowym sparingu rozgromili w Duninowie tamtejszą Wisłę 7:0. Bohaterem ekipy prowadzonej przez trenera Marka Ledziona był Krzysztof Różycki, który zdobył aż cztery gole. Bramkowy dorobek zwycięzców uzupełnili Rafał Paczkowski, Damian Józwiak i  Bartłomiej Dębicki.

Kilka dni później gąbinianie grali u siebie z Kasztelanem Sierpc. Gospodarze i tym razem okazali się lepsi, wygrywając 3:1. Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Krzysztof Różycki, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców. Trzeciego gola dla Błękitnych strzelił Bartłomiej Dębicki.

Dwa kolejne występy gąbinian okazały się dużo mniej udane. W Gostyninie ekipa trenera Marka Ledziona zagrała w mocno okrojonym (zaledwie dwunastoosobowym) składzie, co odbiło się na wyniku. Gospodarze, którzy w sezonie 2012/2013 również zagrają w czwartej lidze, wygrali aż 4:0. Jeszcze mniej, bo zaledwie jedenastu zawodników, zagrało w sparingu Błękitnych z Włocłavią. Mecz toczył się w iście tropikalnym upale, a sędzie kilka razy przerywał grę, aby zawodnicy mogli uzupełnić płyny. Gospodarze, którzy nie mogli przeprowadzić żadnej zmiany, przegrali aż 1:5. Jedynego gola dla Błękitnych zdobył Krzysztof Różycki.

We wtorek, 31 lipca w Gąbinie dojdzie do towarzyskich derbów powiatu płockiego – Błękitni rozegrają sparing z Młodą Wisłą.

Pierwsza kolejka spotkań grupy północnej mazowieckiej czwartej ligi, w której występują rezerwy płockiej Wisły, została zaplanowana na środę 15 sierpnia. Drużyna prowadzona przez trenera Zbigniewa Mierzyńskiego zmierzy się w Wołominie z tamtejszym Huraganem. Błękitni tymczasem wyjadą do Węgrowa, aby zagrać z beniaminkiem czwartej ligi – tamtejszymi Czarnymi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz