środa, 9 maja 2012

Wielkie osiągnięcie gimnazjalistek z Drobina


Fot. Tomasz Jędrzejowski
Aż 137 gimnazjów z całego województwa mazowieckiego wystawiło drużyny dziewcząt w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej Coca-Cola Cup. Zdecydowanie najlepsza w tym gronie okazała się ekipa reprezentująca Gimnazjum w Drobinie. Zawodniczki z niewielkiej miejscowości w powiecie płockim wygrały finał wojewódzki w Warszawie. Zyskały tym samym prawo do gry w jednym z ogólnopolskich turniejów finałowych, a przede wszystkim możliwość obejrzenia na żywo jednego ze spotkań Euro 2012.
Po przebrnięciu przez sito turniejów eliminacyjnych najniższego szczebla zawodniczki Drobina awansowały do wielkiego finału mazowieckiego. Swój udział w nim rozpoczęły od dwóch meczów w fazie grupowej. Co ciekawe, oba zakończyły się takimi samymi rezultatami. Młode drobinianki rozprawiły się ze swoimi rówieśniczkami z Głowaczowa i z Trąbek po 5:1. Najbardziej bezwzględne przedstawicielki powiatu płockiego okazały się dla swoich półfinałowych przeciwniczek. Gimnazjum w Domanicach Kolonii zostało rozgromione aż 9:1. W meczu o pierwsze miejsce Drobin rywalizował z Gimnazjum nr 4 w Pruszkowie, wygrywając 4:1.

Ekipa z Drobina w turnieju finałowym strzeliła aż 23 gole, straciła zaś jedynie cztery. Taki wynik powinien budzić respekt w zespołach, z którymi przyjdzie drobiniankom potykać się w ogólnopolskim turnieju półfinałowym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz