środa, 9 maja 2012

Niebawem tenisowe zmagania w PłockuTegoroczna edycja Międzynarodowych Zawodów w Tenisie na Wózkach Orlen Polish Open odbędzie się na kortach Wisły Płock 5-9 czerwca. Termin przesyłania zgłoszeń upłynął 4 maja, a dwa dni później zostały ogłoszone wstępne listy startowe. Znalazło się na nich pięć zawodniczek, 35 zawodników oraz ośmiu quadowców. Dyrektorem płockiego turnieju będzie już tradycyjnie Wiesław Chrobot, natomiast rola głównego sędziego głównego imprezy została powierzona bardzo doświadczonemu Tomaszowi Pazikowi.

Tegoroczna impreza zostanie rozegrana już tradycyjnie na kortach płockiej Wisły przy ulicy Łukasiewicza. Korty przeszły jednak gruntowną modernizację i wymianę nawierzchni na bardziej nowoczesną.

Wśród tegorocznych uczestników Orlen Polish Open zabrakło wprawdzie zawodniczek i zawodników z pierwszej dziesiątki światowych rankingów. Płoccy kibice będą jednak mogli podziwiać w akcji tenisistów, których znają doskonale.

Gwiazdami pierwszej wielkości powinni być jak zwykle zawodnicy, którzy na płockich kortach triumfowali już wiele razy zarówno w grze pojedynczej jak i w deblu: Martin Legner z Austrii sklasyfikowany obecnie na 16. miejscu światowych rankingów oraz Piotr Kruszelnicki, który na listach WTR jest o cztery oczka niżej.

Inni znani gracze, którzy zapowiedzieli swój przyjazd do Płocka, to m.in.: Holender Tom Egberink (19.), Niemiec Steffen Sommerfeld (61.), Czech Michal Stefanu (62.), a także płocczanie – Piotr Jaroszewski (32.), Kamil Fabisiak (53.) i Jerzy Kulik (102.).

Uczestnicy tegorocznej edycji Orlen Polish Open powinni zameldować się w Płocku 3 czerwca. Dzień później zaplanowane jest losowanie turniejowych drabinek. Pierwsze gry eliminacyjne zostały zaplanowane na 5 czerwca. Finały odbędą się 8-9 czerwca. Wstęp na wszystkie mecze turniejowe jest bezpłatny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz