wtorek, 8 maja 2012

W pełnym składzie na Świętą Wojnę

Adam Twardo i Muhamed Toromanović (na zdjęciu w pozycji horyzontalnej) nie zostali ukarani za czerwone kartki, które zobaczyli w trzecim meczu półfinału fazy play-off PGNiG Superligi. Komisarz Ligi Bogusław Trojan podjął decyzję, że obaj płocczanie będą mogli występować w finałowej rywalizacji z Vive Targami Kielce od pierwszego meczu. Tymczasem do końca sezonu zawieszeni zostali prowadzący to spotkanie sędziowie Łukasz Niedbała i Jakub Szwedo z Osiny w województwie zachodniopomorskim. Obaj panowie przez najbliższe 2-3 lata mogą zapomnieć o sędziowaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock już po trzech meczach zapewnili sobie awans do finału fazy play-off PGNiG Superligi. W Kwidzynie do zwycięstwa była im jednak potrzebna dogrywka. Na domiar złego dwaj podopieczni trenera Larsa Walthera Adam Twardo i Muhamed Toromanović zostali ukarani czerwonymi kartkami. Kredka za spięcie z Maciejem Mroczkowskim, który również obejrzał „czerwień”, a Tore za odepchnięcie jednego z kwidzynian.

Obaj płoccy zawodnicy zostali opisani w meczowym protokole (podobnie jak Maciej Mroczkowski). Oznaczało to, że teoretycznie powinni zostać zawieszeni na co najmniej jedno spotkanie. W przypadku zawodnika z Kwidzyna dotyczyłoby to rywalizacji o trzecie miejsce w PGNiG Superlidze ze Stalą Mielec. W przypadku płocczan - „Kredka” i „Tore” mogli nie zagrać z Vive Targami Kielce.

Okazało się jednak, że sędziowie z Osiny Łukasz Niedbała i Jakub Szwedo zostali za prowadzenie spotkania w Kwidzynie bardzo surowo ocenieni przez obserwatora Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Skutkowało to zawieszeniem ich do końca sezonu oraz terminowym zakazem prowadzenia meczów w PGNiG Superlidze. Jeśli będą chcieli jeszcze kiedykolwiek wrócić do tej klasy rozgrywkowej, muszą wykazać się prowadząc mecze niższej rangi.

W tej sytuacji Komisarz Ligi Bogusław Trojan zdecydował, że Adam Twardo, Muhamed Toromanović i Maciej Mroczkowski nie zostaną ukarani za czerwone kartki z meczu MMTS – Orlen Wisła, który odbył się w Kwidzynie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz