poniedziałek, 7 maja 2012

Płockie szczypiornistki w finale Mistrzostw Polski

Najmłodsze piłkarki ręczne AZS PWSZ Jutrzenka Płock pozazdrościły swoim starszym koleżankom i awansowały do finałów Mistrzostw Polski juniorek młodszych. Drużyna prowadzona przez trenera Marka Jagodzińskiego wygrała z kompletem zwycięstw półfinałowe zawody, które zostały rozegrane w Obornikach Wielkopolskich. Turniej finałowy zostanie rozegrany 21-26 maja. Konkurs na jego organizację powinien zostać rozstrzygnięty w środę 9 maja.

Młode płocczanki swój udział w turnieju półfinałowym rozpoczęły od pojedynku z Wilanowią Warszawa. Jutrzenka po pierwszej połowie prowadziła 17:12. Po zmianie stron jeszcze mocniej podkręciła tempo swoich ataków, uszczelniając przy tym defensywę. Efekt – siedemnaście bramek zdobytych, tylko dziewięć straconych i bardzo efektowna wygrana na początek.
Kolejnym rywalem Jutrzenki był Sambor Tczew. O ile jednak w rozgrywkach seniorskich zespół z Płocka nie może się równać z Kaszubkami, to zupełnie inaczej sprawy się mają w niższych kategoriach wiekowych. Jutrzenka już po pierwszej połowie prowadziła 19:11, zaś w drugiej odsłonie spokojnie kontrolowała wynik, aby ostatecznie wygrać 35:24.

Swoje dwa pierwsze mecze wygrał również SKF KPR Sparta Oborniki. Stało się więc jasne, że do finału – bez względu na wynik bezpośredniego pojedynku – awansują gospodynie zawodów półfinałowych i Jutrzenka. Mecz najlepszych drużyn imprezy okazał się popisem płocczanek, które wygrały wyraźnie 30:22, zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce w półfinale. Poza Jutrzenką Płock i SKF KPR Sparta Oborniki Wielkopolskie w turnieju finałowym zagrają również Ruch Chorzów, Vistal Łączpol Gdynia, Kusy Szczecin, Zgoda Ruda Śląska, MTS Kwidzyn i KSS Kielce.