piątek, 4 maja 2012

Tylko Młoda Wisła punktowała, Amator zdemolowany na Targówku

Podopieczni trenera Zbigniewa Mierzyńskiego utrzymali trzecie miejsce w tabeli grupy północnej mazowieckiej czwartej ligi, remisując na wyjeździe z MKS-em Przasnysz 2:2. Niestety, słabiej w 26. kolejce spisały się dwie pozostałe drużyny reprezentujące powiat płocki. Błękitni Gąbin przegrali 1:3 wyjazdowy mecz z Huraganem Wołomin, a Amator Maszewo doznał prawdziwego pogromu na boisku lidera. Rezultat 9:0 dla GKP Targówek oddaje różnicę co najmniej dwóch klas dzielącą oba zespoły.

Młoda Wisła doskonale rozpoczęła swoje wyjazdowe spotkane w Przasnyszu. Już pierwsza akcja przyniosła płocczanom gola, którego zdobył Damian Adamczyk. Goście nie zamierzali spoczywać na laurach, ale na drugą bramkę musieli czekać aż do 67. minuty, kiedy na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Sielewski. Wydawało się, że w tym momencie losy meczu zostały rozstrzygnięte. Niestety, miejscowi nie zamierzali rezygnować ze zdobycia co najmniej jednego punktu. Swojego pierwszego gola zdobyli w 85. minucie, a do wyrównania doprowadzili już w przedłużonym czasie gry.

Źle będą wspominali wyjazd do Wołomina podopieczni trenera Marka Ledziona. W meczu z Błękitnymi Huragan objął prowadzenie w 15. minucie po bramce Arkadiusza Stępnia. Wprawdzie w 56. minucie do wyrównania doprowadził Krzysztof Różycki, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy, a konkretnie do  Pierre'a Ndakizy, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 3:1 dla Huraganu.

Wygrana MKP Targówek z Amatorem Maszewo aż 9:0 nie wymaga praktycznie żadnego komentarza. Dodać można jedynie, że wprawdzie do końca rozgrywek mazowieckiej czwartej ligi pozostało jeszcze osiem kolejek, co oznacza, że teoretycznie można zdobyć jeszcze nawet 24 punkty, jednak szanse Amatora na uniknięcie degradacji do klasy okręgowej są tylko iluzoryczne. Trudno bowiem spodziewać się, aby zespół, który w 24 spotkaniach zdobył zaledwie 18 oczek, nagle doznał jakiejś przemiany i zaczął wygrywać mecz za meczem.

IV liga
26. kolejka
MKS Przasnysz - Wisła II Płock 2:2 (0:1)
Bramki: Wróblewski (85.) i Piasecki (90+2.) dla MKS-u oraz Adamczyk (2.) i Sielewski (67.) dla Wisły II

Huragan Wołomin - Błękitni Gąbin 3:1 (1:0)
Bramki: Stępień (15.) i Ndakiza 2 (68. i 79.) dla Huraganu oraz Różycki (56.) dla Błękitnych
Błękitni: Wydra - Nowak, Kiełbasa, Skierkowski, Paczkowski - Jasiński, Dutkiewicz, Dębicki, Różycki (82. Gorzelewski) - Knapik (70. Malinowski), Wiśniewski.

GKP Targówek -  Amator Maszewo  9:0

Pozostałe rezultaty: Ostrovia Ostrów Mazowiecka - MKS Ciechanów 1:0, Marcovia 2000 Marki - Tęcza 34 Płońsk 2:1, Wkra Żuromin - Kasztelan Sierpc 2:1, KS Łomianki - Bug Wyszków 0:2, Korona Szydłowo - Mławianka Mława  1:0. Pauzowała: Nadnarwianka Pułtusk. Tabela: 1. GKP 57, 2. Bug 55, 3. Wisła II 47, 5. Błękitni 40, 17. Amator 18