piątek, 4 maja 2012

Innowacja w Orlen Arenie


Turniej o Extra Puchar Superligi Tenisa Stołowego, który rozpocznie się dziś o godz. 17.00 w płockiej Orlen Arenie (wstęp wolny) meczem ZKS Drzonków - Condohotels Morliny, zostanie rozegrany systemem na wiele piłek. Oznacza to, że zwiększona będzie dynamika i atrakcyjność pojedynków.


W zmaganiach o Extra Puchar będzie używanych kilkanaście piłek podczas jednego meczu. Zawodnicy po każdej akcji będą otrzymywać od sędziego nową piłeczkę w celu zdynamizowania gry i zapewnienia jeszcze większych emocji. Dodatkowo, przy płotkach okalających pole gry stać będą dzieci, zbierające piłki w przerwach pomiędzy setami. 

- Takie rozwiązanie wykorzystywane jest w lidze chińskiej. Pozwala ono skrócić przerwy między akcjami, a także wyzwala w tenisistach stołowych jeszcze większą mobilizację i skupienie - twierdzi Łukasz Jankowski, zastępca dyrektora Orlen Areny.

- To bardzo dobry pomysł pod względem marketingowym, chętnie go przetestujemy. To innowacyjne rozwiązanie w europejskim tenisie stołowym. Ciekawa jest zwłaszcza obecność ball boys, znanych ze spotkań tenisa ziemnego - przyznaje Lucjan Błaszczyk z ZKS Drzonków, którego klub zmierzy się w pierwszym półfinale z Condohotels Morliny Ostróda. 

- Cieszy mnie mecz na wiele piłek, ale jesteśmy świadomi, że to również duże wyzwanie dla nas zawodników. Musimy być dobrze przygotowani fizycznie i taktycznie, ponieważ przerwy między akcjami będą bardzo krótkie i wszystko toczyć się będzie szybko - dodaje Wang Zeng Yi z Bogorii Grodzisk Mazowiecki, która w drugim półfinale podejmie Armadę Silesię Miechowice.

Triumfatorzy półfinałów zmierzą się w sobotę (godz. 14.00) w finale, którego stawką będzie Extra Puchar Superligi Tenisa Stołowego oraz nagroda pieniężna. Przegrani w półfinałach zagrają o trzecie miejsce (godz. 11.00). Transmisję na żywo z decydujących zmagań najlepszych tenisistów stołowych w kraju przeprowadzi TVP Sport.

Program turnieju o Extra Puchar Superligi Tenisa Stołowego

Piątek, 4.05.2012 (półfinały):
ZKS Drzonków - Condohotels Morliny Ostróda (17.00)
Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Armada Silesia Miechowice (20.00)

Sobota, 5.05.2012:
Mecz o 3. miejsce (11.00)
Finał (14.00)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz