czwartek, 24 maja 2012

Nie przywiozą medalu

Juniorki młodsze AZS PWSZ Jutrzenka nie dostały się do strefy medalowej Mistrzostw Polski w piłce ręcznej w swojej kategorii wiekowej. Młode podopieczne trenerów Marka Jagodzińskiego i Daniela Jarosza w pierwszej fazie turnieju finałowego grały w jednej grupie z KSS Kielce, Vistal-Łączpolem Gdynia i Zgodą Ruda Śląska. Niestety, zawodniczki z Kielc i Gdyni okazały się lepsze, zamykając płocczankom drogę do półfinału. Warto przypomnieć, że również ekipa juniorek Jutrzenki, rozgrywająca swój turniej finałowy w Orlen Arenie, musiała w grupie uznać wyższość drużyn z Gdyni i Kielc. Płocczanki czeka walka o miejsca 5-8. W pierwszym meczu drugiego etapu mistrzowskiego turnieju, który rozgrywany jest w Obornikach Wielkopolskich, Jutrzenka zagra z miejscową Spartą.

Zaczęło się bardzo dobrze i efektownie. W meczu inaugurującym finałowe zawody drużyna z Płocka walczyła ze Zgodą Ruda Śląska. Płocczanki do przerwy wypracowały sobie czterobramkową przewagę, którą po zmianie stron skutecznie powiększały. Kiedy zabrzmiała końcowa syrena, różnica wyniosła + 9 na korzyść ekipy prowadzonej przez trenerów Marka Jagodzińskiego i Daniela Jarosza. Aż jedenaście bramek zanotowała na swoim koncie Martyna Borysławska. Sześć goli zdobyła Karolina Mokrzka.

KSS Kielce to druga ekipa, z którą walczyła Jutrzenka. Pierwsza połowa w wykonaniu płocczanek była bardzo dobra i zakończyła się ich czterobramkowym prowadzeniem. Niestety, druga część spotkania okazała się nieco słabsza, co kielczanki wykorzystały bezbłędnie, wypracowując sobie nieznaczną przewagę w ostatnich minutach gry. Po dramatycznym, zaciętym boju dziewczęta z Płocka przegrały, niestety, dwiema bramkami.

Ostatnim rywalem płocczanek był Vistal-Łączpol. Gdynianki od początku meczu starały się dyktować swoje warunki gry, obejmując kilkubramkowe prowadzenie. Po pierwszej części spotkania zespół z Trójmiasta prowadził różnicą sześciu oczek. Po przerwie gdynianki utrzymały prowadzenie, wygrywając ostatecznie pięcioma golami.

Wyniki Jutrzenki:
AZS PWSZ Jutrzenka Płock - KS Zgoda Ruda Śląska 27:18 (13:9)
Jutrzenka: Obrębalska, Lewandowska, Olejnik – Rutkowska, Kalinowska, Pawłowska, Dyszkiewicz, Mokrzka 6, Pastryk, Stasiak 4, Gieras 2, Lutecka, Zaremba 3, Waszkiewicz 1, Brzyszcz, Borysławska 11

AZS PWSZ Jutrzenka Płock - KSS Kielce 23:25 (14:10)
Jutrzenka: Obrębalska, Lewandowska, Olejnik – Rutkowska, Kalinowska, Pawłowska, Dyszkiewicz, Mokrzka 4, Pastryk 1, Stasiak 5, Gieras 2, Lutecka, Zaremba 4, Waszkiewicz, Brzyszcz 3, Borysławska 4

Vistal-Łączpol Gdynia -  AZS PWSZ Jutrzenka Płock 35:30 ( 20:14)
Jutrzenka: Borysławska 8, Mokrzka 8, Gieras 5, Brzyszcz 4, Stasiak 3, Zaremba 2

Pierwsze miejsce w grupie zajął Vistal-Łączpol Gdynia, drugie KSS Kielce. Obie ekipy zagrają w półfinale. AZS PWSZ Jutrzenka Płock zakończyła rywalizację w fazie grupowej na trzecim miejscu, wyprzedzając Zgodę Ruda Śląska. W piątek 25 maja o 10.30 płocczanki zagrają o miejsca 5-8 ze Spartą Oborniki.