środa, 23 maja 2012

Do przodu i ... w barierkę

Fot. Arkadiusz Bar
Od rewelacyjnej jazdy w pierwszej rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski rozpoczął sezon startowy płocki rajdowiec - do niedawna amator - Michał Bąkiewicz. Pierwszego dnia IX Wyścigu Górskiego Prządki płocczanin zajął pierwsze i drugie miejsce w kolejnych podjazdach w swojej klasie. Nazajutrz niestety nie dopisało mu szczęście. Tuż przed metą pierwszego przejazdu uderzył swoim suzuki Swiftem GTI w barierkę i na tym zakończył ściganie na trasie w Korczynie koło Krosna. Były to pierwsze starty Bąkiewicza w nowych barwach niedawno pozyskanych sponsorów, firmy Orlen Oil - producenta olejów Platinium, warsztatu Peter-Gum i firmy Prince. 
Do 9. Wyścigu Górskiego w Korczynie zgłosiła się rekordowa ilość zawodników. Lista startowa zawierała aż 83 nazwiska. Numer 68 otrzymał Michał Bąkiewicz, startujący suzuki Swiftem GTI. Był to jego drugi start w profesjonalnych zawodach sportowych i debiut na trasie w Korczynie. Podczas pierwszego przejazdu był najszybszy w klasie HS/J 1300, podczas drugiego podjazdu – zajął drugie miejsce i ostatecznie zakończył I rundę GSMP na drugim miejscu w swojej klasie. Podczas pierwszego przejazdu w drugim dniu tuż przed metą zawodnik miał problemy z przyczepnością swojego auta, w efekcie czego uderzył w barierkę i nie ukończył wyścigu.

- Jestem bardzo zadowolony z rezultatów, jakie udało mi się osiągnąć podczas sobotniego wyścigu - mówił po zawodach Michał Bąkiewicz. - Mój suzuki Swift wydaje się być konkurencyjny w stosunku do innych wyścigówek startujących w mojej klasie, dopracowania wymagają jedynie nastawy zawieszenia. Przed następnym wyścigiem musimy też być może zwrócić większą uwagę na dobór opon. Oczywiście do pełni szczęścia brakuje mety drugiego wyścigu. Na pewno podczas minionego weekendu udało mi się zebrać wiele cennych doświadczeń, które zaprocentują podczas kolejnych zawodów. Chciałbym serdecznie raz jeszcze podziękować za wsparcie moim sponsorom.

Sponsorzy płocczanina - rajdowca zapowiadają jego udział w pełnej serii Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Następny start już pod koniec czerwca w Limanowej k. Krakowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz