środa, 4 kwietnia 2012

Czterej nafciarze powalczą o Londyn


Czterej piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock: Marcin Wichary, Adam Wiśniewski, Kamil Syprzak i Zbigniew Kwiatkowski znaleźli się w 18-osobowej reprezentacji Polski, która od piątku do niedzieli walczyć będzie o awans do Igrzysk Olimpijskich Londyn'2012. W imprezie, która odbywać się będzie w Alicante, wezmą udział reprezentacje Hiszpanii, Serbii, Algierii i Polski. Prawo gry na Igrzyskach wywalczą sobie jedynie dwie najlepsze ekipy turnieju przedolimpijskiego. Pierwszym rywalem biało-czerwonych będzie Algieria, kolejnymi zaś Serbia i Hiszpania.

Selekcjoner reprezentacji Polski decyzję dotyczącą składu kadry na turniej eliminacyjny w Hiszpanii musiał podjąć dzień po towarzyskim meczu z Niemcami, rozegranym w trójmiejskiej Ergo Arenie. Trener Bogdan Wenta zabiera do Alicante osiemnastu zawodników, ale podczas konferencji technicznej, która odbędzie się jeszcze przed rozpoczęciem turnieju, będzie musiał podać nazwiska 16 zawodników, którzy znajdą się w protokole meczu Polska-Algieria. Później, w dowolnym momencie turnieju, będzie w razie potrzeby mógł skorzystać również z dwóch graczy rezerwowych. W gronie 18 zawodników, którzy walczyć będą o awans na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, znaleźli się wszyscy czterej płocczanie przebywający od kilku dni na zgrupowaniu drużyny narodowej w Cetniewie: bramkarz Marcin Wichary, kołowi Zbigniew Kwiatkowski i Kamil Syprzak oraz lewoskrzydłowy Adam Wiśniewski.

Poza czterema nafciarzami w reprezentacji znaleźli się: Michał Jurecki, Tomasz Rosiński, Patryk Kuchczyński, Mateusz Jachlewski, Grzegorz Tkaczyk, Mariusz Jurasik i Sławomir Szmal (wszyscy Vive Targi Kielce), Karol Bielecki i Krzysztof Lijewski (obaj Rhein-Neckar Loewen), Mariusz Jurkiewicz (BM Atletico Madrid), Tomasz Tłuczyński (TuS N-Lubbecke GmbH), Bartłomiej Jaszka (Fusche Berlin) oraz Bartosz Jurecki (S.C. Magdeburg).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz