czwartek, 22 marca 2012

Nafciarze powalczą o Londyn?

Marcin Wichary, Zbigniew Kwiatkowski, Kamil Syprzak i Adam Wiśniewski zostali powołani przez trenera Bogdana Wentę do 21-osobowej reprezentacji Polski. Kadra biało-czerwonych zbierze się w Cetniewie przed towarzyskim meczem z Niemcami, później zaś w Gdańsku szykować się będzie do przedolimpijskiego turnieju w Hiszpanii. W Alicante Polacy zmierzą się z reprezentacją gospodarzy, a także z Serbią i Algierią. Na Igrzyska Olimpijskie w Londynie pojadą dwie najlepsze drużyny.


Wybrańcy selekcjonera zbiorą się w Cetniewie 27 marca na zgrupowaniu, które potrwa do 2 kwietnia. Tego właśnie dnia zaplanowany jest prestiżowy, chociaż towarzyski, mecz Polska-Niemcy. Po jego zakończeniu kadrowicze pozostaną w Gdańsku, a 4 kwietnia udadzą się do Alicante, gdzie dwa dni później rozpocznie się turniej przedolimpijski.

Poza czwórką nafciarzy powołania od trenera Bogdana Wenty otrzymali również: Michał Jurecki, Tomasz Rosiński, Patryk Kuchczyński, Mateusz Jachlewski, Bartłomiej Tomczak, Grzegorz Tkaczyk, Mariusz Jurasik, Sławomir Szmal (wszyscy Vive Targi Kielce), Piotr Wyszomirski (Azoty Puławy), Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn), Karol Bielecki i Krzysztof Lijewski (obaj Rhein-Neckar Loewen), Mariusz Jurkiewicz (BM Atletico Madrid), Tomasz Tłuczyński (TuS N-Lübbecke GmbH), Bartłomiej Jaszka (Fusche Berlin), Bartosz Jurecki (S.C. Magdeburg) oraz Marcin Lijewski (HSV Hamburg).

W gronie zawodników rezerwowych znaleźli się dwaj kolejni gracze Orlen Wisły: Paweł Paczkowski i Adam Twardo, a także Łukasz Janyst (Stal Mielec), Adam Malcher (Zagłębie Lubin), Mateusz Zaremba, Piotr Grabarczyk (obaj Vive Targi Kielce) oraz Sebastian Sokołowski (Warmia Traveland Olsztyn).

Sztab szkoleniowo-medyczny kadry tworzą: trener Bogdan Wenta, trenerzy współpracujący Daniel Waszkiewicz i Damian Wleklak, lekarz Maciej Nowak, fizjoterapeuci Jerzy Buczak i Krzysztof Rudomina oraz statystyk szkoleniowy Piotr Zembrzuski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz