piątek, 23 marca 2012

W Grudziądzu o sześć punktów


Olimpia Grudziądz będzie rywalem piłkarzy nożnych Wisły w meczu, który odbędzie się w Grudziądzu w sobotę o 15.00 Beniaminek pierwszej ligi po 21 kolejkach zajmuje w tabeli trzynaste miejsce, mając zaledwie jeden punkt przewagi nad płocczanami. Śmiało można więc powiedzieć, że na grudziądzkim Stadionie Centralnym toczyć się będzie walka o przysłowiowe sześć punktów. W piątej kolejce, grając na własnym boisku, Wisła zremisowała z Olimpią 1:1, ratując remis w doliczonym czasie gry po rzucie karnym egzekwowanym przez Ariela Jakubowskiego.Grając z Olimpią w roli gospodarza płocczanie ewidentnie przespali pierwszą połowę. W tym czasie stracili bramkę po indywidualnej akcji Piotra Ruszkula, który przyjmując piłkę, pomógł sobie ręką, czego nie zauważył arbiter i uznał gola. Po zmianie stron nafciarze ze wszystkich sił dążyli do wyrównania, ale ich starania długo nie przynosiły oczekiwanego efektu. Dopiero w doliczonym czasie gry sędzia asystent dopatrzył się zagrania ręką jednego z gości w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał Ariel Jakubowski. Na największe słowa uznania w tym spotkaniu zasłużyła jednak przede wszystkim grupka najwierniejszych fanów, którzy – mimo niekorzystnego rezultatu – do końca dopingowała Wisłę.

W zimowej przerwie w zespole z Grudziądza nie zaszło zbyt wiele zmian w składzie. Dołączyli jednak dwaj gracze z ekstraklasową przeszłością – Dariusz Kłus z ŁKS Łódź i Adam Cieśliński z Podbeskidzia. Obaj zdobyli bramki w przegranym dość pechowo 3:4 meczu z Zawiszą Bydgoszcz (wiceliderem pierwszej ligi), którym Olimpia zainaugurowała swoje występy w wiosennej części sezonu 2011/2012.

Trener Libor Pala w Grudziądzu nie będzie mógł skorzystać z dochodzących do zdrowia Łukasza Nadolskiego, Artura Wyczałkowskiego i Eivinasa Zagurskasa oraz z Richarda Davida, który skręcił kostkę na ostatnim przedmeczowym treningu. W kadrze na wyjazd do Grudziądza znaleźli się: Krzysztof Kamiński, Boris Pesković, Ariel Jakubowski, Damian Jaroń, Marko Radić, Rafał Zembrowski, Fabian Hiszpański, Patryk Kamiński, Matar Gueye, Szymon Matuszek, Piotr Petasz, Ricardinho, Michał Rutkowski, Łukasz Sekulski, Kamil Biliński, Joao Paulo Daniel, Michał Kołodziejski i Mosart Alves.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz