środa, 14 marca 2012

Ćwierćfinał dla płockich koszykarek


Juniorska ekipa Mon-Polu awansowała zajęła trzecie miejsce w tabeli rozgrywek o mistrzostwo Mazowsza kategorii U-18. Dzięki dziewięciu wygranym spotkaniom, przy zaledwie pięciu porażkach, ekipa prowadzona przez trenera Ireneusza Jasińskiego zapewniła sobie udział w ćwierćfinałowym turnieju mistrzostw Polski, który zostanie rozegrany 30 marca – 1 kwietnia. Na razie nie wiadomo, kto podejmie się zorganizowania tej imprezy.


Bez względu na to, co zawodniczki Mon-Polu osiągną w turnieju ćwierćfinałowym, już teraz należałoby je pochwalić za wcześniejsze wyniki. Warto bowiem podkreślić, że w pierwszej fazie sezonu 2011/2012 sztab szkoleniowy nie zawsze mógł korzystać ze wszystkich kluczowych zawodniczek. Kilka z nich narzekało bowiem na mniej lub bardziej poważne kontuzje.

Dwa ostatnie mecze zasadniczej części sezonu płocczanki rozgrywały na wyjeździe. W Piasecznie podopieczne trenera Ireneusza Jasińskiego niemal przez całe spotkanie doskonale radziły sobie z miejscowym KS-em. Dopiero w ostatniej kwarcie płocczanki, pewne swej wygranej, nieco odpuściły, dzięki czemu miejscowe zdołały nieznacznie zmniejszyć rozmiary swojej porażki. Wygrana Mon-Polu 83:70 była jednak jak najbardziej zasłużona. Aż 30 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła doskonale dysponowana Joanna Domańska.

Wygraną w Piasecznie zespół z Płocka zapewnił sobie awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Oznaczało to, że w wyjazdowym spotkaniu z Wołominem sztab szkoleniowy Mon-Polu mógł pokusić się o skorzystanie z rezerwowych. Nawet bez podstawowych zawodniczek ekipa z Płocka udowodniła, że należy się z nią liczyć, przegrywając nieznacznie 67:68. Tym razem najskuteczniejsza w Mon-Polu była Karolina Sikorska, która zdobyła 24 punkty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz