środa, 14 marca 2012

Nie ma czasu na odpoczynek


W środę 14 marca i w niedzielę 18 marca Orlen Wisła grać będzie z THW Kiel w TOP 16 Velux Ligi Mistrzów, a już na środę 21 marca zaplanowane zostały pierwsze mecze fazy play-off PGNiG Superligi. Niestety, w tych spotkaniach ekipa prowadzona przez trenera Larsa Walthera będzie musiała radzić sobie bez Piotra Chrapkowskiego, który wciąż nie może wyleczyć kontuzjowanego stawu barkowego oraz Pawła Paczkowskiego, który nabawił się urazu palca i będzie musiał pauzować co najmniej dwa tygodnie.


Pierwszym rywalem nafciarzy w play-off będzie Chrobry Głogów. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w środę 21 marca o 18.00 w Orlen Arenie. Rewanż w Głogowie odbędzie się w sobotę 21 marca. Ewentualne trzecie spotkanie odbędzie się w Płocku we wtorek 27 marca.

Zdecydowanym faworytem tej potyczki jest, oczywiście, Orlen Wisła. Chociaż płocczanie nie będą mogli skorzystać z kilku swoich podstawowych zawodników, nie powinni mieć problemu z pokonaniem zespołu, który w fazie zasadniczej zajął siódme miejsce, tracąc do płocczan aż 15 punktów. Nafciarze pokonali Chrobrego u siebie 34:22, a w Głogowie 28:24.

Pozostałe pary ¼ play off:
Vive Targi Kielce - Siódemka Miedź Legnica
MMTS Kwidzyn - NMC Powen Zabrze
Tauron Stal Mielec - Azoty Puławy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz