wtorek, 28 lutego 2012

Juniorki Mon-Polu bliżej ćwierćfinałów MP

Podopieczne trenera Ireneusza Jasińskiego, juniorki Mon-Pol Płock, wygrały bardzo ważne wyjazdowe spotkanie z MUKS Unia Basket Ostrołęka 66:44, czym zbliżyły się do upragnionego awansu do ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorek w koszykówce. Płocczanki są wprawdzie na czwartym miejscu tabeli ligi U18 prowadzonej dla województw mazowieckiego i podlaskiego przez Warszawski Okręgowy Związek Koszykówki, ale mają dwa spotkania rozegrane mniej od wyprzedzających je koszykarek SKS I 12 Warszawa. Co więcej, płockie koszykarki wygrały pierwszy mecz z bezpośrednimi rywalkami w walce o trzecie miejsce w lidze premiowane awansem do ćwierćfinałów.

Spotkanie w Ostrołęce lepiej rozpoczęły płocczanki, zdobywając pierwszy punkt celnym rzutem osobistym Joanny Domańskiej (na zdjęciu). Potem przyjezdne z każdą minutą powiększały przewagę. Bardzo dobrze wyglądała obrona strefowa przygotowana przez trenera Jasińskiego na to spotkanie. Gospodynie zupełnie nie mogły sobie z nią poradzić.

Pierwszą kwartę MON-POL Płock wygrał 18:10. Jednak początek drugiej części spotkania należał zdecydowanie dla zespołu z Ostrołęki, który zdołał zmniejszyć stratę do dwóch punktów. Po przestoju celnymi  rzutami popisały się Joanna Domańska oraz Aleksandra Gruchot, czym pociągnęły swoje koleżanki z zespołu do dalszej walki i na przerwę płocczanki schodziły prowadząc już bardzo wysoko - 36:22.

I znów na początku trzeciej kwarty lepiej skoncentrowane gospodynie zmniejszyły stratę do 9 punktów. Kolejne minuty to walka punkt za punkt. Ostatecznie trzecia kwarta zakończyła się zwycięstwem zespołu z Ostrołęki 17:16 jednak w całym meczu to zespół z Płocka prowadził 52:39. W ostatniej kwarcie trener Jasiński pozwolił sobie na eksperymenty w składzie. Na parkiecie znalazły się po kolei wszystkie koszykarki, które zabrał do Ostrołęki. Nie zmieniło to stylu gry zespołu i Mon-Pol mógł się cieszyć z przekonywującego zwycięstwa 66:44.

Najlepiej punktującymi zawodniczkami z Płocka były Joanna Domańska (17 pkt.) oraz Karolina Sikorska i Agata Trzewikowska (po 14 pkt). W zespole z Ostrołęki najskuteczniejszą okazała się Justyna Snarska (14 pkt.).

Juniorkom Mon-Polu do końca rozgrywek strefowych zostały trzy spotkania. Najbliższe już w niedzielę 4 marca w Zespole Szkół nr 1 w Płocku przy ul. F. Piaska 5 o godzinie 12:00.  Rywalkami płocczanek będą zajmujące trzecie miejsce w tabeli młode koszykarki SKS I 12 Warszawa i będzie to dla nich mecz o życie.

Potem płocczanki czekają zaległe mecze wyjazdowe z wiceliderkami z Huraganu Wołomin i ostatnią drużyną w tabeli KS Piaseczno.