poniedziałek, 7 listopada 2011

Młoda Wisła ponownie zwycięska. Kolejny mecz Amatora bez porażki

Prowadzona przez trenera Zbigniewa Mierzyńskiego druga drużyna Wisły wygrała piąty mecz z rzędu. Tym razem płocczanie pokonali u siebie MKS Ciechanów 3:1. Amator powoli zapomina o fatalnym początku sezonu. Tym razem ekipa z Maszewa zremisowała u siebie w derbach regionu z Kasztelanem Sierpc. Widzowie zobaczyli w tym meczu cztery bramki. Chociaż ostatnia z nich padła już w 50. minucie spotkania, jednak emocji nie brakowało aż do końcowego gwizdka sędziego. Błękitni Gąbin w 15. kolejce nie mieli szans na powiększenie swojego punktowego dorobku, ponieważ tym razem pauzowali.

Rezerwy Wisły z MKS-em Ciechanów poradziły sobie dość łatwo, chociaż goście wcale nie zamierzali ograniczać się wyłącznie do obrony. Na szczęście w pierwszych fragmentach gry Bartosz Mroczek nie wykorzystał paru doskonałych sytuacji. A kiedy płocczanie wreszcie osiągnęli przewagę na placu gry, dość szybko udokumentowali ją zdobyczą bramkową. W 26. minucie Jakub Kustra z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem przyjezdnych.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, ale w drugiej połowie na drugiego gola nie trzeba był czekać zbyt długo. W 52. minucie Daniel Mitura podwyższył na 2:0. Goście w 71. minucie strzelili kontaktowego gola, ale wynik spotkania ustalił w 84. minucie najlepszy na boisku Daniel Mitura, popisując się efektownym uderzeniem z kilkunastu metrów, po którym piłka tuż przy słupku wylądowała w siatce.

W Maszewie już po sześciu minutach gospodarze prowadzili 1:0 po bramce Marcina Białka. Kiedy w 36. minucie Arkadiusz Szarwiński zdobył drugą bramkę dla Amatora, gospodarze mieli prawo liczyć na kolejną wygraną. Niestety, tuż przed końcem pierwszej połowy Łukasz Stefański zdobył kontaktową bramkę, a w 50. minucie Piotr Mysior doprowadził do wyrównania. Oba zespoły stworzyły jeszcze po kilka dobrych sytuacji do zmiany wyniku, ale żadnej z nich nie udało się już wykorzystać i ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

15. kolejka:
Wisła II Płock - MKS Ciechanów 3:1 (1:0)
Bramki: Kustra (26.) i Mitura 2 (52. i 84.) dla Wisły oraz Borowiec (71.) dla Ciechanowa

Wisła: Kwiatkowski - Śnieć, Sielewski, Kursa, Rogoziński (65. Wiejski) - Drężewski (46. Pielak), Adamczyk, Kamiński (46. Garczewski), Mitura - Koryto, Kustra (79. Sokołowski).
MKS: Wardziński - Załęski, Mazurkiewicz, Żebrowski, Dołęgowski (83. Kiełkiewicz) - Boniewski, Olszewski, Jóźwiak, Banaszewski - Borowiec, Mroczek.

Amator Maszewo - Kasztelan Sierpc 2:2 (2:1)
Bramki: Marcin Białek 6', Arkadiusz Szarwiński 36' - Łukasz Stefański 45', Piotr Mysior 50'

Pauzowali: Błękitni Gąbin
Pozostałe rezultaty: Mławianka Mława - Nadnarwianka Pułtusk 3:2 (2:0), Marcovia 2000 Marki - Huragan Wołomin 0:0, Korona Szydłowo - GKP Targówek 1:3 (1:1), KS Łomianki - MKS Przasnysz 1:1 (0:0), Bug Wyszków - Wkra Żuromin 6:1 (3:1), Tęcza 34 Płońsk - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0:2 (0:1)
Tabela: 1. Targówek 37, 2. Bug 29, 3. Mławianka 29, 5. Wisła II 28, 8. Błękitni 21, 13. Amator 14