poniedziałek, 7 listopada 2011

Dwie na podium

Tenisistki stołowe Nadwiślanina Płock zdominowały II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w kategorii kadet (U15) rozegrany w Wyszogrodzie. Pierwszy raz w historii klubu, aż dwie znalazły się na wojewódzkim podium w tej kategorii wiekowej. Katarzyna Bagrowska była druga (na zdjęciu w środku), Anna Wereszczaka (z prawej) trzecia. Niestety, żadna nie wywalczyła awansu na szczebel krajowy w drugiej serii turniejów kwalifikacyjnych do mistrzostw Polski. Obie z tych aspiracji "wyleczyła" zwyciężczyni turnieju - Beata Kogut (pierwsza z lewej) z MKS Pogoń Siedlce. Obie na zaistnienie w tej kategorii wiekowej mają też jeszcze czas. Są młodsze o rok od najstarszych kadetek.

Jeszcze więcej czasu ma 11-letnia młodziczka Wiktoria Ziemkiewicz. Płocczanka, uczennica SP 20 w Płocku występująca w barwach GLKS Nadarzyn również rozegrała świetny turniej. W półfinale musiała jednak uznać wyższość Kasi Bagrowskiej przegrywając 3:2, mimo, że przy 2:0 w setach miała już dwie piłki meczowe. Potem w pojedynku o trzecie miejsce uległa 1:3 Ani Wereszczaka i ostatecznie musiała zadowolić się czwartą lokatą.

Przepustką do pierwszej czwórki zawodów było dla Ani Wereszczaka pokonanie 3:0 klubowej koleżanki, w dodatku imienniczki Anny Nowakowskiej (14 l.), która w barwach Nadwiślanina gra pierwszy sezon. Potem w półfinale Wereszczaka przegrała 0:3 z późniejszą zwyciężczynią turnieju Beatą Kogut z MKS Pogoń Siedlce. Siedlczanka jest najlepszą obrończynią w województwie w tej kategorii wiekowej i w Wyszogrodzie okazało się, że ten styl był również najodpowiedniejszy do pokonania w finale Katarzyny Bagrowskiej, mistrzyni Polski młodziczek w ubiegłym sezonie. Płocczance wystarczyło konsekwencji w atakach tylko na wygranie jednego seta w finale, ale za to bardzo wysoko - 11:3.

Dzień wcześniej w Wyszogrodzie rywalizowano w kategorii młodzików. Miejsce 13-16 w stawce 34 dziewczynek zajęła Dominika Wolińska z Nadwiślanina jedynaczka z Płocka w tej kategorii wiekowej. Jedynak wśród chłopców - Piotr Grzelak z UKS Victorii Płock został sklasyfikowany na miejscu 21-24. na 55 startujących zawodników. Miejsce w ostatnim przedziale klasyfikacji 49-55 zajął debiutujący w rozgrywkach reprezentant gospodarzy Konrad Boszko z LKS Stegny Wyszogród.