wtorek, 8 listopada 2011

Lider okręgówki pozbierał się po wpadce, w A-klasie grupa pościgowa bliżej Unii

Wszystko wskazuje na to, że porażka na własnym boisku z Orłem Goleszyn nie była symptomem głębszego kryzysu, a jedynie wypadkiem przy pracy. Mazur Gostynin wyraźnie pokonał na wyjeździe ekipę Huraganu Bodzanów. Mecz na swoim boisku wygrała Bzura Chodaków. Dość niespodziewanie punkty straciła Wisła Duninów, ulegając na wyjeździe Skrwie Łukomie. W A-klasie dystans między Unią Czermno a Polonią Radzanowo zmniejszył się do trzech punktów. A wszystko dlatego, że lider tym razem pauzował. Klasa B zakończyła już rundę jesienną. Zimę na pierwszym miejscu spędzi Mazowia Słubice.

W Bodzanowie Huragan w pierwszej połowie objął prowadzenie w meczu z Mazurem. Lider okręgówki zdążył jednak wyrównać jeszcze przed przerwą dzięki Grzegorzowi Kopaczewskiego. Ten sam zawodnik po przerwie trafił jeszcze dwukrotnie, a jedno trafienie dołożył również Bartosz Komorowski. I w ten sposób wszyscy, którzy liczyli na sensację, mogli poczuć się mocno rozczarowani.
Jeszcze bardziej zawiedzeni byli zapewne kibice Wisły z Nowego Duninowa, która poległa 0:2 w wyjazdowym spotkaniu ze Skrwą Łukomie. Kolejne trzy punkty, dzięki wygranej 3:0 z Unią Iłów, do swego konta dopisali gracze Bzury Chodaków, która tym samym umocniła się na pozycji wicelidera. Wisła traci cztery punkty do Mazura, a trzy do Bzury. Niezłą skutecznością popisali się zawodnicy Orła Goleszyn, rozbijając Zryw Bielsk aż 7:2.
W A-klasie prowadząca w tabeli Unia Czermno tym razem pauzowała, ale zdołała zachować przewagę nad grupą pościgową. Polonia Radzanowo, która z trudem pokonała Orkan Lelice traci jednak do lidera już tylko trzy punkty. Aż 14 bramek padło w meczu Spójni Mała Wieś z Czarnymi Rempin. Gospodarze zdobyli dziesięć z nich.
W 13. kolejce B-klasy Iskra Kozłowo wysoko pokonała u siebie Peklimar z Umienina, a Błyskawica Lucień, grając w roli gospodarza, przegrała z Olimpią Gozdowo. Chociaż ostatnią jesienną kolejkę zaplanowano na 12-13 listopada, została ona rozegrana awansem. Iskra wysoko przegrała w Gozdowie, a Peklimar wymęczył w Umieninie wygraną z Bobrami Cierszewo.
Wyniki
Klasa okręgowa:
15. kolejka:
Wicher Cieszewo - Kormoran Łąck 0:2, Świt Staroźreby - Wisła Sobowo 3:1, Skrwa Łukomie - Wisła Nowy Duninów 2:0, Orzeł Goleszyn - Zryw Bielsk 7:2, Huragan Bodzanów - Mazur Gostynin 1:4, Stoczniowiec Płock - Pogoń Słupia 2:0, Bzura Chodaków - Unia Iłów 3:0, Skra Drobin - ULKS Ciółkowo 4:2
Tabela: 1. Mazur 40, 2. Bzura 39, 3. Wisła D. 36

A-klasa:
12. kolejka:
Spójnia Mała Wieś - Czarni Rempin 10:4, Zorza Szczawin Kościelny - Start Proboszczewice 2:2, Victoria Cekanowo - Relax Miszewo Murowane 2:1, Lwówianka Lwówek - Stegny Wyszogród 2:2, Sparta Mochowo - Kasztelan Białe Błoto 1:4, Polonia Radzanowo - Orkan Lelice 1:0. Pauzowała: Unia Czermno
Tabela: 1. Unia 30, 2. Polonia 27, 3. Start 23
B-klasa:
13. kolejka:
Iskra Kozłowo - Peklimar Umienino 6:1, Błyskawica Lucień - Olimpia Gozdowo 1:4, Pauzowały: Mazowia Słubice, Bobry Cierszewo
14. kolejka (awansem z 12-13 listopada): Olimpia Gozdowo - Iskra Kozłowo 7:1, Peklimar Umienino - Bobry Cierszewo 2:1, Pauzowały: Mazowia Słubice, Błyskawica Lucień.
Tabela: 1. Mazowia 22, 2. Iskra 21, 3. Olimpia 16, 4. Błyskawica 16, 5. Bobry 9, 6. Peklimar 4