wtorek, 8 listopada 2011

Wewnętrzna sprawa płocczan

Finał gry podwójnej badmintona Krajowego Turnieju Młodzików okazał się w miniony weekend w Solcu Kujawskim wewnętrzną sprawą dwóch płockich par. Po wyrównanej walce z braćmi bliźniakami Michałem i Maciejem Gomołami z Masovii Płock wygrał debel Mikołaj Jastrzębski (UKS 70 Płock)/Miłosz Kaim (Masovia). W grze mieszanej w turnieju juniorów wszystkie trzy pierwsze miejsca przypadły reprezentantom UKS 70 Płock, ale wystąpiły tylko cztery pary. Największy sukces w grze pojedynczej zanotowała Paulina Kozłowska (na zdjęciu) z 70tki, zajmując trzecie miejsce w turnieju juniorek.

Wśród juniorek wystartowały trzy zawodniczki UKS 70. Obok Kozłowskiej zagrały Magdalena Rutkowska i Klaudia Tolka. Obie jednak nie wyszły ze swoich grup eliminacyjnych i w fazie finałowej zagrała tylko Paulina. Po zdecydowanym wygraniu grupy w grze o finał płocczanka uległa Aleksandrze Rogowskiej z MLKS Solec Kujawski 12:21, 14:21. Magdalena Rutkowska z jednym wygranym pojedynkiem zajęła 4. miejsce w turnieju, a Klaudia Tolka siódme.

W znacznie silniej i liczniej obsadzonym turnieju gry pojedynczej juniorów z pięciu zawodników z Płocka, tylko jeden - Arkadiusz Gołębiewski awansował z grupy eliminacyjnej do fazy pucharowej, ale już w pierwszej grze musiał uznać wyższość Bartłomieja Mroza z MMKS Kędzierzyn Koźle, przegrywając po zaciętej walce 14:21, 17:21. Ostatecznie płocczanin zajął 5. miejsce a jego koledzy zostali sklasyfikowani kolejno:  Mateusz Stonkus (SMS/UKS 70 Płock) na 7., Błażej Turbaczewski (Gim12/SMS/UKS 70 Płock) i Jakub Wilczewski (Gim12/SMS/UKS 70 Płock) na 13. a Mateusz Bieńkowski (SMS/UKS 70 Płock) na 19.

W grze podwójnej juniorów jedyna płocka para Turbaczewski/Wilczyński nie wyszła z grupy eliminacyjnej zajmując 6. miejsce. W zdominowanym przez płocczan turnieju gry mieszanej do zawodniczek i zawodników SMS/UKS 70 Płock trafiły wszystkie trzy miejsca na podium parami w kolejności: GołębiewskiKozłowska, Stonkus/ Rutkowska, Bieńkowski/Tolka.

W Solcu grali również młodzicy. Miejsce trzecie w turnieju gry pojedynczej zajął Miłosz Kaim, piąty był Michał Gomoła (obaj Masovia Płock). Mikołaj Jastrzębski z UKS 70 i Maciej Gomoła z Masovii zajęli siódme miejsce, a para Jastrzębski/Miłosz Kaim (Masovia) wygrała turniej gry podwójnej, pokonując debel bliźniaków Maciej i Michał Gomoła.