poniedziałek, 3 października 2011

Sroga lekcja handballu. Sambor Tczew – Jutrzenka Płock 33:14

Piłkarki ręczne płockiej Jutrzenki nie miały wiele do powiedzenia w wyjazdowej konfrontacji z Samborem Tczew. Cele obu zespołów są jednak zupełnie inne. Tczewianki marzą o powrocie do PGNiG Superligi, z której spadły po sezonie 2010/2011. Tymczasem podopieczne trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego, dla których jest to dopiero pierwszy sezon na tak wysokim szczeblu rozgrywkowym, chciałyby po zakończeniu obecnych rozgrywek zachować status pierwszoligowca. Mimo wysokiej przegranej nie można płocczankom odmówić ambicji i woli walki. Kiedy przyjdzie czas na mecze ze słabszymi przeciwniczkami, powinny pojawić się również pierwsze wygrane.

W odróżnieniu od swego pierwszoligowego debiutu tym razem płocczanki zaczęły bardziej zmobilizowane. A przede wszystkim z dużo mniejszym respektem dla rutynowanych przeciwniczek. Dzięki temu po pięciu minutach gry był remis 2:2. Niestety, na tym skończyło się granie „bramka za bramkę”.

Miejscowe z minuty na minutę powiększały swoją przewagę. Przez 13 kolejnych minut zdobyły aż osiem bramek, tracąc przy tym zaledwie jedną. W końcówce pierwszej części meczu miejscowe dorzuciły jeszcze siedem bramek, na co płocczanki odpowiedziały czterema trafieniami. Po zakończeniu pierwszej połowy było więc 17:7 dla Sambora.

Po zmianie stron trener miejscowych dał szansę gry zawodniczkom, które przez pierwsze 30 minut przyglądały się poczynaniom swoich koleżanek z ławki rezerwowych. Nominalne zmienniczki, maksymalnie zmotywowane do walki o miejsce w wyjściowej siódemce, nie pozwoliły płocczankom na zbyt wiele. Ostatecznie w drugiej połowie zawodniczki Jutrzenki zdobyły dokładnie tyle samo bramek co do przerwy, Sambor zaś o jedną mniej.

Sambor Tczew – AZS PWSZ Jutrzenka Płock 33:14 (17:7)
Sambor: Rostankowska, A.Skonieczna – K.Skonieczna 7, Winiarska 5, Tuptyńska 5, Belter 3, Domnik 3, Szlija 3, Podgórska 3, Czarnecka 1, Wiśniewska 1, Stanulewicz 1, Kasuła 1, Sabajtis.
Jutrzenka: Pietrzak, Rakowska – Janiszewska 5, Charzyńska 2, Krysiak 2, Rędzińska 2, Laskowska 1, Zaremba 1, Jankowska 1, Przybysz, Kwasiborska, Jasińska, Klucznik, Rakowska.