poniedziałek, 3 października 2011

Patryk drugi na Warsaw Judo Open, Mateusz piąty


Mateusz Bugaj i Patryk Ciechomski reprezentowali Płock w trzynastej edycji międzynarodowego Pucharu Polski Warsaw Judo Open. Lepiej z tej dwójki spisał się Ciechomski, który w kategorii wagowej do 90 kilogramów U-20 wywalczył drugie miejsce. Swoją wysoką formę płocki judoka będzie mógł potwierdzić już w najbliższy weekend w Opolu, gdzie wystartuje w otwartym pucharze Polski młodzieży. W imprezie tej wystąpi jeszcze jeden płocczanin Adam Wiśniewski.Turniej Warsaw Judo Open był rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych: U-15, U-17 oraz U-20 dziewcząt i chłopców. Na listach startowych 15-latków znalazł się między innymi Mateusz Bugaj reprezentujący UKS Judo Sensei Płock. W swej kategorii wagowej -46 kilogramów zajął piąte miejsce. Najlepszy okazał się Słoweniec Matej Vidmar.

W gronie dwudziestolatków Płock reprezentowany był przez Patryka Ciechomskiego walczącego w kategorii wagowej -90 kg. Judoka AZS PWSZ Jutrzenka był jednym z faworytów rywalizacji i nie zawiódł pokładanych w nim oczekiwań. Podopieczny trenerów Wojciecha Pudlika i Rafała Wróblewskiego zajął doskonałe drugie miejsce, w finałowym pojedynku przegrywając z Michałem Pańko z Gwardii Wrocław.

W najbliższy weekend Patryka Ciechomskiego czeka kolejne wyzwanie. Tym razem otwarty puchar Polski młodzieży. W kategorii – 90 kg młody płocczanin w walce o złoto będzie miał aż 17 konkurentów. Drugim, obok Patryka, płocczaninem, który wystartuje w Opolu, będzie Adam Wiśniewski, również reprezentujący barwy AZS PWSZ Jutrzenka Płock. W jego kategorii wagowej – 81 kilogramów na liście startowej zapisanych jest 17 zawodników.

1 komentarz: