poniedziałek, 3 października 2011

Pięć medali bielskich brydżystów

Pięć medali mistrzostw Polski internautów przywieźli brydżyści GOK Card's Bielsk z trzydniowego kongresu brydżowego, jaki w miniony weekend odbył się w Olsztynie. W turnieju par mieszanych (mikstów) rywalizowali m.in. z Renatą Dancewicz. Ułatwieniem dla internautów, za których uznano osoby zarejestrowane na międzynarodowym portalu Bridge Base Online, był podział na trzy kategorie, w zależności od stopnia zaawansowania.

W drugiej kategorii srebrne medale wywalczyła para Jadwiga i Jacek Pęcherzewscy, a brązowe Iwona Zielińska i Aleksander Marciniak. Ta druga para okazała się bezkonkurencyjna w turnieju na tzw. IMP-y, wyprzedzając inną parę z bielskiego klubu Kazimierz Falkowski i Piotr Sobczak, która drugie miejsce zajęła także w turnieju na maksy.

W "kongresowych" turniejach, uczestniczyła już większa liczba brydżystów, ale i tak bielszczanie zaznaczyli swój udział. W II Kongresowym Turnieju para Zielińska/Marciniak z wynikiem 45 pkt zajęła siódme miejsce, a para Falkowski/Sobczak była ósma w stawce 74 par. W III Kongresowym Turnieju Budimex Grand Prix Polski Par 2011 bielszczanie zajęli dalsze miejsca, a najwyżej z regionu płockiego, na 19. miejscu wśród 114 par, sklasyfikowani zostali Piotr Nowicki i Mariusz Nowak z Mazovii Płock z wynikiem 54.84 proc. W IV Kongresowym Turnieju najlepszymi z regionu płockiego okazali się tymczasem Falkowski i Sobczak, zajmując 9. miejsce na 64 pary z bardzo wysokim wynikiem 57.98 proc.