poniedziałek, 3 października 2011

Błękitni z kompletem wyjazdowych zwycięstw, porażki rezerw Wisły i Amatora

Piąty mecz na obcym terenie i piąte zwycięstwo. Taki bilans musi robić wrażenie. Można jedynie żałować, że gąbińscy Błękitni na własnym terenie zdobyli zaledwie jeden punkt. Gdyby byli skuteczniejsi na Stadionie Leśnym, mogliby myśleć o miejscu w czołówce grupy północnej mazowieckiej czwartej ligi. Dużo gorzej w meczach wyjazdowych spisują się rezerwy Wisły, które tym razem przegrały w Wołominie z tamtejszym Huraganem. Amator bez względu na to, czy gra w Maszewie, czy na obcym obiekcie, przegrywa niemal wszystko. Tym razem uległ w Przasnyszu tamtejszemu MKS-owi.

Prowadzona przez trenera Zbigniewa Mierzyńskiego Młoda Wisła została wzmocniona przez Eivinasa Zagurskasa, Damiana Drężewskiego i Michała Adamczyka. Posiłki z szerokiej kadry pierwszego zespołu nie na wiele się jednak zdały. W 20. minucie Rafał Piwko zdobył dla gospodarzy gola, który okazał się jedynym w tym spotkaniu. Chociaż płocczanie starali się doprowadzić przynajmniej do wyrównania, nie udało im się wywieźć zdobyczy punktowej z Wołomina.

W dużo lepszych nastrojach ze swojego wyjazdu wracali do domu zawodnicy Błękitnych. Gąbinianie pierwszego gola w pojedynku z Ostrovią Ostrów Mazowiecka zdobyli już w czwartej minucie. Prawą stroną boiska do przodu pognał Radosław Wiśniewski, który dograł piłkę do zamykającego akcję Dominika Dutkiewicza, ten zaś uderzeniem w długi róg nie dał bramkarzowi szans na skuteczną interwencję.

Do końca pierwszej połowy częściej przy piłce byli gąbinianie, ale żadna z ich akcji w tej części gry nie przyniosła już zmiany rezultatu. Po zmianie stron miejscowi starali się doprowadzić do wyrównania, ale defensywa Błękitnych grała bardzo uważnie. A gdy czas gry powoli już mijał, Bartłomiej Dębicki zagrał prostopadłą piłkę do Radosława Wiśniewskiego, który ustalił wynik meczu.

IV liga
10. kolejka:

Huragan Wołomin – Wisła II Płock 1:0 (1:0)
Bramka:
Piwko (20.)
Wisła II: Kwiatkowski - Drężewski, Skumórski, Bieńkowski, Pielak - Hiszpański, Zagurskas (15. Domeradzki, 62. Koryto), Adamczyk (45. Mitura), Stański, Jaroń (55. Synowicz) – Kustra.

Ostrovia Ostrów Maz. - Błękitni Gąbin 0:2 (0:1)
Bramki:
Dutkiewicz (4.) i Wiśniewski (90.)
Błękitni: Wydra - Jasiński, Tomaszewski, Niedzielak, Seklecki - Różycki, Kiełbasa, Dębicki, Dutkiewicz (82. Gąsiorowski) - Smagała (85. Paczkowski), Wiśniewski (90+1. Knapik).

MKS Przasnysz - Amator Maszewo 3:1 (0:0)
Bramki: J. Wróblewski (50.), Olszewski (65.) i Ł. Wróblewski (90.) dla Przasnysza oraz Sochalewski (82.) dla Amatora

Pozostałe spotkania 10 kolejki: Nadnarwianka Pułtusk - Kasztelan Sierpc 1:1 (1:1), Wkra Żuromin - MKS Ciechanów 1:0 (0:0), KS Łomianki - Tęcza 34 Płońsk 2:0 (1:0), Korona Szydłowo - Bug Wyszków 1:0 (1:0), GKP Targówek - Mławianka Mława 1:0 (1:0). Pauzuwała Marcovia 2000 Marki
Tabela: 1. Targówek 24, 2. Łomianki 21, 3. Mławianka 19, 7. Błękitni 16, 9. Wisła II 13, 16. Amator 1