poniedziałek, 3 października 2011

Emocje i chwile grozy na Magny Cours

Choć nie był to bokserski ring to aż dwukrotnie Paweł Szkopek musiał utrzymać równowagę po uderzeniach rywali podczas przedostatniego wyścigu motocyklowych mistrzostw świata World Supersport na torze Magny Cours we Francji. Ostatecznie dobrzykowianin reprezentujący barwy teamu Bogdanka PTR Honda dojechał na metę pięć sekund za ostatnim z rywali, którzy zajęli punktowane miejsca. Wyśmienicie pojechał partner Szkopka Brytyjczyk James Ellison i zajął piąte miejsce, co uplasowało go na 7. pozycji w klasyfikacji generalnej mistrzostw.Brytyjczyk przeżył jednak chwile grozy podczas wyścigu: - Silnik w motocyklu jednego z zawodników wybuchł tuż przede mną i całkowicie zalał mnie olejem - relacjonuje bardzo groźnie wyglądającą podczas transmisji telewizyjnej "przygodę". - Nic nie widziałem, a że wiedziałem, iż na torze jest olej, podjąłem decyzję o wyjeździe na pobocze. Byłem przekonany, że natychmiast dogonię liderów, ale Roccoli tak mocno zwolnił, że prawie uderzyłem w niego na poboczu. Motocykl Bogdanka PTR Honda spisywał się jednak świetnie i gdybym miał kilka okrążeń więcej, byłbym w stanie dogonić liderów - twierdzi Ellison.

Wyścig World Superspot na Magny Cours wygrał Włoch Luca Scassa, podczas gdy Brytyjczyk Chaz Davies przypieczętował we Francji zdobycie tytułu mistrza świata na rundę przed końcem sezonu. Ostatnia, dwunasta runda odbędzie się za dwa tygodnie na portugalskim torze Portimao. 

- To był trudny wyścig, ale jestem zadowolony, bo miałem dobre tempo - powiedział po zawodach Paweł Szkopek. - Niestety, zostałem dwa razy uderzony przez rywali podczas hamowania i straciłem przez to sporo czasu, ale to dla mnie nauczka. W Portimao muszę zakwalifikować się na wyższej pozycji, aby nie stać na starcie razem z wolniejszymi, ale gotowymi przesadnie ryzykować zawodnikami. Chcę zakończyć sezon mocnym akcentem i mam nadzieję, że także w Portugalii na trybunach pojawią się polscy fani - dodaje motocyklista spod Płocka.

W klasyfikacji zespołowej Bogdanka PTR Honda zajmuje szóste miejsce.

Wyniki wyścigu: 
1. Luca Scassa ITA ParkinGO Yamaha YZF-R6 37m 48.052s
2. Sam Lowes GBR Parkalgar Honda CBR600RR +1.582s
3. Broc Parkes AUS Kawasaki Motocard.com ZX-6R +1.749s
4. David Salom ESP Kawasaki Motocard.com ZX-6R +1.826s
5. James Ellison GBR Bogdanka PTR Honda CBR600RR +2.384s
6. Chaz Davies GBR ParkinGO Yamaha YZF-R6 +5.212s
(...)
17. Paweł Szkopek POL Bogdanka PTR Honda CBR600RR +47.029s

Klasyfikacja generalna:
1. Davies 181
2. Foret 144
3. Parkes 136
4. Salom 136
5. Lowes 129
6. Scassa 121
7. Ellison Bogdanka PTR Honda 83
(...)
22: Szkopek Bogdanka PTR Honda 11

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz