poniedziałek, 3 października 2011

Francuski partner nafciarzy

Władze Montpellier Agglomeration HB podpisały z prezesem SPR Wisła Płock Andrzejem Miszczyńskim umowę o współpracy. Oznacza to, że aktualni mistrzowie Francji dołączyli do porozumienia Handball Friends in United Europe, parafowanego w roku ubiegłym przez Wisłę Płock i THW Kiel. Ekipa z Francji, której najbardziej znani gracze to Nikola Karabatić i Michael Guigou, zapowiedzieli, że zamierzają wystąpić w drugiej edycji turnieju Orlen Handball Cup. Ze wstępnych, na razie jeszcze nieoficjalnych, informacji wynika, że tym razem impreza ta powinna odbywać się w drugiej połowie sierpnia. Termin będzie więc bardziej dogodny dla uczestników, którzy będą już po pierwszej fazie okresu przygotowawczego przed nowym sezonem.Porozumienie dotyczy kooperacji klubów na płaszczyźnie organizacyjnej i marketingowej. Najważniejsza jednak jest jego część sportowa. To właśnie dzięki niej będzie możliwe organizowanie wspólnych treningów (jak to miało miejsce w przypadku Orlen Wisły i THV Kiel), czy udziału w turniejach organizowanych przez kluby będące sygnatariuszami porozumienia Handball Friends in United Europe. – Bardzo się cieszę z tego porozumienia. Uważam, że wiele da zarówno Montpellier, jak i płockiej Wiśle. Wszyscy wspólnie, włączając także THW Kiel, będziemy się starali pracować nad jeszcze większą popularyzacją piłki ręcznej w Europie – powiedział Theodor Molines, twórca potęgi Montpellier. – Raz jeszcze jest mi niezmiernie miło, że dostałem takie zaproszenie i oczywiście Montpellier nie mogło z niego nie skorzystać.

Swojego zadowolenia z podpisania umowy nie ukrywał również prezes płockiego klubu. – Od roku staramy się budować markę Orlen Wisły nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Umowa zawarta z THW Kiel pokazała, że najlepsi doceniają to, co dzieje się w Płocku i chcą z nami współpracować – przyznał prezes Andrzej MiszczyńskiOgromnie się cieszę, że nasze zaproszenie przyjął także mistrz Francji. Mam wielką nadzieję, że wspólnie uda nam się czynić piłkę ręczną coraz bardziej popularną, a doświadczenia naszych partnerów wykorzystywać w codziennej pracy.


Występy płocczan w Lidze Mistrzów na pewno również przyczynią się do budowania ich marki. Szczególnie wtedy, gdy będą niosły w sobie tak wielki bagaż emocji jak mecz z HCM Constanta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz