poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Zagrali o honor

Reprezentacja województwa pomorskiego okazała się najlepsza w rozgrywanym w Orlen Arenie turnieju finałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej. Po koszmarnie nieudanych meczach w fazie grupowej reprezentacja województwa mazowieckiego uratowała swój honor w drugiej części rozgrywek. Dzięki wygraniu dwóch kolejnych meczów młodzi mazowieccy szczypiorniści zdołali wywalczyć w klasyfikacji końcowej piątą lokatę. Ekipa Mazowsza była oparta na drużynie płockiej Wisły.

Pierwszą „ofiarą” Mazowsza okazała się reprezentacja województwa łódzkiego, pokonana 26:19 (12:7). Wygrana ta otworzyła młodym mazowszanom drogę do walki o piątą lokatę w tegorocznej edycji OOM. W meczu, który decydował piątym miejscu, Mazowsze spotkało się z ekipą świętokrzyskiego, wygrywając 27:20 (14:9). Dzięki temu mazowszanie zakończyli Olimpiadę z przyzwoitym wynikiem, którego patrząc na ich pierwsze trzy mecze, trudno by się było spodziewać.

Ze złotych medali cieszyła się reprezentacja województwa pomorskiego, które w finale wygrała z Małopolską 31:28 (12:10). Po brąz sięgnęli Wielkopolanie wygrywając po dogrywce z Dolnym Śląskiem 31:28 (14:12, 26:26).

Klasyfikacja końcowa:
1. pomorskie, 2. małopolskie, 3. wielkopolskie, 4. dolnośląskie, 5. mazowieckie, 6. świętokrzyskie, 7. łódzkie, 8. kujawsko-pomorskie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz