poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Sparingi Amatora

Dwie wygrane i porażka to bilans meczów kontrolnych Amatora Maszewo, który przygotowuje się do sezonu 2011/2012. Drużyna, która do północnej grupy mazowieckiej czwartej ligi dostała się dzięki wygranej w barażach, w meczach kontrolnych spotyka się nie tylko z zespołami z regionu płockiego, ale również z województwa kujawsko-pomorskiego. W ostratnim z dotychczas rozegranych meczów Damian Król zdobył pięć goli, a hat-trickiem popisał się Marcin Białek.

Mecz ze Świtem Staroźreby maszewianie wygrali pewnie 3:0. Zdobywcami bramek dla Amatora byli Arkadiusz Szarwiński, który wykorzystał podanie Arkadiusza Raczkowskiego i Michał Bachanek, który sfinalizował akcję Łukasza Marciniaka. Swojego bramkarza pokonał również jeden z obrońców Świtu, niefortunnie interweniujący w polu karnym.

Kolejnym rywalem podpłockiego czwartoligowca był Sadownik Waganiec występujący na codzień w kujawsko-pomorskiej klasie okręgowej. Gracze Amatora musieli tym razem uznać wyższość swoich przeciwników, którzy wygrali 5:3, chociaż niespełna pół godziny przed końcem meczu przegrywali 1:3. Tym razem zdobywcami bramek dla Amatora byli Arkadiusz Szarwiński, Łukasz Linowski i Marcin Sochalewski.

Prawdziwym popisem skuteczności maszewian był ostatni z dotychczasowych sparingów Amatora. Występująca we włocławskiej A-klasie ekipa Cheko Skórzno została w Maszewie rozbita aż 11:0. Prawdziwa egzekucja dokonała się po przerwie. Po pierwszych 45 minutach było 4:0, ale w drugiej połowie gospodarze zdobyli jeszcze siedem bramek. Na miano króla polowania zasłużył zdobywca pięciu goli Damian Król. Hat-tricka skompletował Marcin Białek, dwa gole strzelił Artur Sztelak, a jednego Paweł Grabowski.

Amator Maszewo-Świt Staroźreby 3:0 (1:0)