poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Błękitne derby

Aż jedenaście bramek wpadło w pojedynku, w którym spotkali się Błękitni z Raciąża i z Gąbina. Lepszy okazał się świeżo upieczony czwartoligowiec z powiatu płockiego. Zespół z Gąbina wygrał 6:5, chociaż do przerwy raciążanie, występujący jako gospodarze, prowadzili już 4:2. Po zmianie stron warunki gry dyktowali jednak już tylko podopieczni trenera Marka Ledziona. Hat-tricka skompletował Dominik Dutkiewicz. Kolejny sparing gąbinianie rozegrają w środę 3 sierpnia w Łącku. Tym razem ich przeciwnikiem będzie Kormoran Łąck występujący na co dzień w płockiej grupie mazowieckiej klasy okręgowej.

Gąbinianie objęli prowadzenie już w siódmej minucie. Piotr Widzyński wypatrzył dobrze ustawionego Dominika Dutkiewicza, który precyzyjnym uderzeniem z dziesięciu metrów nie dał żadnych szans bramkarzowi z Raciąża. Kolejna bramka padła 11 minut później, gdy Mariusz Kopecki wykorzystał poważny błąd stoperów z Gąbina i zmusił do kapitulacji Michała Kłosińskiego. Niespełna dziesięć minut później Dariusz Petrykowski sfinalizował kontratak zawodników z Raciąża i było 2:1. Trzecia bramka dla gospodarzy padła po kolejnej kontrze, wykończonej tym razem przez Mariusza Kopeckiego. Gdy w 42. minucie Dominik Dutkiewicz pokonał bramkarza raciążan, wydawało się, że wynik do przerwy nie ulegnie już zmianie. A jednak, niemal natychmiast Raciąż odpowiedział bramką Dariusza Petrykowskiego i po 45 minutach gry Błękitni Raciąż prowadzili 4:2.

Na kolejnego gola trzeba było poczekać do 52. minuty. Wtedy właśnie Dominik Dutkiewicz skompletował swego hat-tricka, pokonując bramkarza gospodarzy po dośrodkowaniu Piotra Widzyńskiego. Wyrównanie to zasługa Tomasza Niedzielaka, który w 73. minucie wykorzystał idealne podanie Bartłomieja Dębickiego. A dwie minuty później było już 5:4 dla gąbinian. Piotr Widzyński, który dotychczas występował głównie w roli asystenta, tym razem okazał się równie skutecznym egzekutorem.

W 80. minucie Raciąż wyprowadził kontrę, którą celnym strzałem wykończył Jeromin, pokonując rezerwowego bramkarza Gąbina Marka Wydrę. Czwartoligowcy z Gąbina nie byli zadowoleni z remisu 5:5, więc do końca szukali szansy na zmianę rezultatu. Udało się im już w 84 minucie. Bartłomiej Dębicki strzelił w słupek, ale piłkę przejął Tomasz Niedzielak. Odegrał do Dębickiego, który tym razem już się nie pomylił. Gąbinianie mogli wygrać jeszcze wyżej, ale trzy minuty przed końcem Tomasz Niedzielak z rzutu wolnego trafił w słupek.

Błękitni Raciąż - Błękitni Gąbin 5:6 (4:2)