sobota, 16 lipca 2011

Sobota pod żaglami


Już po raz szesnasty w Nowym Duninowie odbędą się regaty żeglarskie o puchar wójta gminy. Po raz jedenasty żeglarze walczyć będą również o puchar starosty płockiego, a po raz dziewiąty o trofeum fundowane przez marszałka województwa mazowieckiego. W rywalizacji wezmą udział łodzie żaglowe klas T, T1, T2, T3, omega, omega sport i open. Organizatorzy przewidują, że na starcie powinni pojawić się około 75 załóg z Mazowsza, a także z województw łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. Start do pierwszego wyścigu zaplanowany został na 11.15. Poza częścią sportową organizatorzy przewidzieli wiele dodatkowych atrakcji, wśród których będą między innymi koncert zespołu Don Wasyl oraz dyskoteka pod chmurką z muzyką na żywo.

Pierwsze regaty w Nowym Duninowie odbyły się w 1996 roku. Początkowo była to niewielka impreza o zasięgu lokalnym. Z czasem na starcie zaczęła się jednak pojawiać coraz liczniejsza grupa miłośników sportu żeglarskiego. Powiększało się również grono fundatorów nagród, dzięki czemu prestiż imprezy systematycznie wzrastał.

Od 1994 roku regaty w Nowym Duninowie są jedną z pięciu imprez zaliczanych do cyklu Grand Prix Zalewu Włocławskiego.

Nagrody rzeczowe otrzymają najlepsi we wszystkich klasach regatowych. Dodatkowo marszałek województwa uhonoruje najszybszy jacht, starosta płocki wręczy nagrodę dla zwycięzcy w najliczniejszej klasie, a wójt miny wręczy puchar zwycięzcy klasyfikacji drużynowej.

O 15.00 wystąpi formacja Dance Projekt, która na scenie pojawi się również od 20.30 do 3.00, by wraz z grupą Paradox zabawiać uczestników dyskoteki pod chmurką. Wręczenie nagród uczestnikom regat, połączone z paradą motocyklistów, zaplanowano na 16.00. Natomiast o 17.00 rozpocznie się występ gwiazdy wieczoru - legendarnej cygańskiej formacji Don Wasyl. O 19.00 zagra zespół Bene.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz