piątek, 1 lipca 2011

Prawie 12 milionów na marinę w Murzynowie


Hotel, przystań wodna, sala konferencyjna, restauracja, sala sportowa oraz hangar dla sprzętu pływającego wejdą w skład kompleksu hotelowo-rekreacyjnego w Murzynowie koło Płocka. Jego powstanie ma być dotowane kwotą 11,7 milionów złotych. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz Krzysztof Sobaszek, właściciel mariny, beneficjent unijnej pomocy. Obaj zapewniali, że będzie to miejsce aktywnego wypoczynku nie tylko dla mieszkańców regionu płockiego, ale także turystów z kraju, a nawet z zagranicy.– Projekt został bardzo wysoko oceniony w konkursie o unijne dofinansowanie obiektów turystycznych. Jestem przekonany, że przyznana dotacja nada temu miejscu nową jakość, a właścicielom pozwoli świadczyć usługi w sposób bardzo nowoczesny i gościć turystów z kraju oraz zza granicy – powiedział marszałek województwa Adam Struzik po podpisaniu umowy. – Do tej pory ośrodek czynny był tylko w sezonie, teraz będzie funkcjonował cały rok. Wzualizacje tej inwestycji już przekonują, że stanica będzie miała warunki ku temu, aby konkurować z innymi tego typu obiektami.

Murzynowo to niewielka wieś w gminie Brudzeń położona bezpośrednio nad Wisłą i Zalewem Włocławskim. W pobliżu znajdują się szlak turystyczny, park krajobrazowy, zabytkowe kościoły i dworki. To doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek nad wodą.

Marina Murzynowo to obecnie ośrodek wyposażony w wysokiej klasy pomosty do cumowania jachtów i łodzi motorowych, zaplecze socjalne oraz sprzęt wodny (kajaki, jachty omega, skutery wodne). Projekt zakłada wybudowanie hotelu ze 120 miejscami noclegowymi, salą konferencyjną, restauracją i przystanią dla kajaków i żaglówek, a także zakup odpowiedniego sprzętu. W dalszych planach jest również budowa i wyposażenie sali sportowej, spa, jaccuzi, gabinetów masażu, sauny, siłowni, kręgielni, boisk do koszykówki i siatkówki oraz kortu do squasha.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz