poniedziałek, 14 marca 2011

Druga w Polsce!

Dwunastoletnia tenisistka stołowa Nadwiślanina Płock Katarzyna Bagrowska zajęła drugie miejsce podczas III Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego w kategorii młodzik rozegranego w Drzonkowie pod Zieloną Górą. Płocczanka przesunęła się w krajowym rankingu młodziczek z trzeciego na drugie miejsce, co da jej wyśmienitą pozycję wyjściową w finale Pucharu Polski młodzików, oficjalnych mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej.

Pierwsze miejsce w turnieju w Drzonkowie było dla płocczanki na wyciągnięcie ręki, a raczej rakietki. W finale, grając przeciwko wielokrotnej reprezentantce Polski Katarzynie Galus z LUKS Skrzyszów, Bagrowska prowadziła już 2:1 w setach i 7:5 w czwartej partii. Był to decydujący moment dla całej gry. Płocczanka za wcześnie chyba chciała dostać się na podium i po ryzykownych zagraniach przegrała sześć kolejnych piłek i seta. W piątym nie nawiązała już walki z kadrowiczką z małopolskiego.

Już drugi raz podopieczna płockiego trenera Grzegorza Lipczyńskiego zajęła 2. miejsce podczas OTK młodziczek. W ubiegłym roku w finale uległa innej reprezentantce Polski, kadrowiczce Karolinie Lalak z KKS Sygnał Lublin.

Zajmując drugie miejsce płocczanka umocniła swoją pozycję na szczycie ogólnopolskiej listy rankingowej, zdobywając punkty, które również pozwolą dziewczętom Nadwiślanina Płock wystartować w Drużynowych Mistrzostwach Polski młodziczek bez konieczności udziału w eliminacjach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz