poniedziałek, 4 listopada 2013

Brązowi Michał i Maciej na Grand Prix Polski

Kolejny dobry start na zawodach Grand Prix Polski, zaliczanych do klasyfikacji mistrzostw Polski stał się udziałem młodych badmintonistów Masovii Płock trenujących pod okiem Adama Załęskiego. Bracia Michał i Maciej Gomoła (na zdjęciu) zdobyli brązowy medal w grze podwójnej w kategorii młodzik. W rozegranym w Płońsku i Sochocinie XIII Mazovia Junior Cup w pięciu kategoriach wiekowych rywalizowało ponad 400 zawodników i zawodniczek z 71 klubów, w tym z ośmiu zagranicznych (z Białorusi, Czech, Litwy i Ukrainy).
Choć tylko Maciej i Michał zmieścili się na podium to wszyscy z płocczan mogą uznać swój start za udany. Piąte miejsce w singlu młodzików zajął Miłosz Kaim, Maciej i Michał Gomoła zostali sklasyfikowani w tej konkurencji na 9. miejscu. W grze mieszanej młodzików, 5. miejsce zajął w parze z Anetą Gadomską z Akro Bad Warszawa Miłosz Kaim. Debiutujące na tak dużej imprezie młodziczki młodsze Laura Gronkiewicz i Olga Krzemińska w grze podwójnej w swojej kategorii wiekowej zajęły 7. miejscu.

Uzupełniający ekipę płockiego klubu młodzik Kamil Sokołowski, w grze pojedynczej nie miał wielkiego szczęścia i odpadł z rywalizacji już w pierwszej rundzie po przegranej 11-21, 8-21 z zawodnikiem Kolejarza Częstochowa - Janem Lewandowskim. W grze podwójnej w parze z Miłoszem Kaimem również nie udało się Kamilowi pokonać pierwszej fazy turnieju - grupowej. Mimo pokonania wyżej notowanej pary z opolskiego (Technik Głubczyce/Strzelce Opole) płocczanie zajęli trzecie miejsce w grupie eliminacyjnej, które nie dawało awansu do fazy pucharowej.