czwartek, 31 października 2013

Młode tenisistki wciąż bez punktów w pierwszej lidze


Gdański Klub Tenisa Stołowego i Polmlek Zamer II Lidzbark Warmiński były jeden po drugim, kolejnymi przeciwnikami zespołu dziewcząt Nadwiślanina BS Mazowsze Płock w grupie północnej pierwszej ligi kobiet. Do meczów z płocczankami obie te ekipy podobnie jak nadwiślanki miały zero na koncie zdobyczy punktowych. Niestety, po pięciu kolejkach, płocki team pozostał jedynym zespołem bez punktów, okupując ostatnie miejsce w tabeli.


A w Gdańsku, dokąd wyjazd odbył się przy wsparciu Urzędu Miasta Płocka, płocczanki mogły pokusić się conajmniej o remis. Komplet zwycięstw w grach pojedynczych zanotowała w Trójmieście Anna Wereszczaka pokonując po 3:0 młodziczkę Oliwię Weber i seniorkę Adriannę Przystupę. Trzeci punkt dla płocczanek dołożyła Sylwia Szelkowska planowym zwycięstwem nad Weber. Do remisu zabrakło zwycięstwa w pojedynku deblowym Katarzyny Bagrowskiej w parze z Sylwią Szelkowską nad Joanną Kiedrowską, która zagrała z Weber i... obecności przy stole kapitana zespołu Aleksandry Lau. Narzekająca na ból w stopie płocczanka, mimo, że pojechała do Gdańska, ostatecznie w meczu nie zagrała i nadwiślanki musiały pogodzić się już po raz czwarty z najniższą wprawdzie z dotychczasowych, ale porażką.

Zaledwie kilka dni po wyjeździe do Gdańska nadwiślanki podjęły w Płocku Polmlek Zamer II Lidzbark Warmiński, rezerwy występującego w ekstraklasie Polmleku Zamer I. Płocczanki bardzo dobrze znały rywalki z którymi spotykały się już wielokrotnie na różnych szczeblach rozgrywek - pierwszy raz w II lidze kobiet w sezonie 2010/11, kiedy jako Warmia III zawodniczki z Lidzbarka wywalczyły awans do I ligi. No i oczywiście dziewczęta miały swoje porachunki.

Niestety mecz znów nie potoczył się po myśli płocczanek. Na drugim, tzw. słabszym stole, który ostatecznie zadecydował o zwycięstwie przyjezdnych emocjonujące pięciosetowe pojedynki stoczyły najpierw Aleksandra Lau z Adą Górską i Anna Wereszczaka z Mają Mańkiewicz, a potem płocki debel Wereszczaka/Anna Nowakowska (na zdjęciu) z parą Mańkiewicz/Górska. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie i emocje były bardzo duże, ale o tych trzech wygranych zawodniczek z Lidzbarka zadecydowało większe doświadczenie ligowe i pewność siebie w końcówkach. Podobnie jak w ostatniej grze meczu - Anny Nowakowskiej z dużo wyżej notowaną w kraju Alicją Czarnomską, w której płocczanka prowadziła już 2:0 w setach. Tymczasem na pierwszym stole płocka para Bagrowska/Lau odniosła zdecydowane zwycięstwo nad deblem seniorek Małgorzata Stramowska/Alicja Czarnomska i gdyby nie porażki na drugim stole wynik meczu mógłby być zupełnie inny. Ale nie był. Płocczanki ostatecznie przegrały piąty pojedynek w lidze, drugi stosunkiem 8:2 (w grze na otarcie łez Lau pokonała Mańkiewicz 3:0) i pozostały na ostatnim miejscu w tabeli. 

Do końca roku zawodniczki Nadwiślanina BS Mazowsze rozegrają jeszcze cztery spotkania w I lidze. 16 listopada w Międzyzdrojach z tamtejszym Chrobrym, 30 listopada (godz. 14.00) w Płocku ze Stellą Niechan Gniezno, 5 grudnia w Gdańsku z MRKS Gdańsk oraz 14 grudnia (godz. 16.00) w Płocku z IKTS Noteć Inowrocław. 

Grupa północna I ligi kobiet PZTS
Gdańsk, 26 października
GKTS Gdańsk - MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock 7:3
Joanna Kiedrowska - Anna Nowakowska 3:1 (-9, 5, 9, 7); Adrianna Przystupa - Sylwia Szelkowska 3:0 (6, 4, 8); Marta Krajewska - Katarzyna Bagrowska 3:0 (3, 7, 9); Oliwia Weber - Anna Wereszczaka 0:3 (-9, -12, -7); Kiedrowska/Weber - Bagrowska/Szelkowska 3:2 (-0, 3, 7, -6, 8); Krajewska/Przystupa - Nowakowska/Wereszczaka 3:0 (5, 2, 4); Kiedrowska - Bagrowska 3:0 (11, 2, 9); Przystupa - Wereszczaka 0:3 (-5, -8, -4); Krajewska - Nowakowska 3:0 (5, 3, 7); Weber - Szelkowska 0:3 (-11, -9, -7).
Punkty dla Nadwiślanina BS Mazowsze: Anna Wereszczaka - 2 pkt, Sylwia Szelkowska - 1 pkt.

Płock, 29 października
MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock - Polmlek Zamer II Lidzbark Warmiński 2:8
Katarzyna Bagrowska - Alicja Czarnomska 0:3 (-6, -4, -9); Aleksandra Lau - Ada Górska 2:3 (-8, 6, -5, 5, -6); Anna Nowakowska - Małgorzata Stramowska 0:3 (-6, -6, -7); Anna Wereszczaka - Maja Mańkiewicz 2:3 (-9, -9, 9, 4, -7); Bagrowska/Lau - Czarnomska/Stramowska 3:1 (8, 4, -9, 10); Nowakowska/Wereszczaka - Górska/Mańkiewicz 2:3 (10, -9, 8, -9, -7); Bagrowska - Stramowska 0:3 (-3, -10, -4); Lau - Mańkiewicz 3:0 (4, 8, 3); Nowakowska - Czarnomska 2:3 (10, 10, -5, -2, -8); Sylwia Szelkowska - Górska 0:3 (-8, -8, -8).
Punkty dla Nadwiślanina BS Mazowsze: Aleksandra Lau - 1,5 pkt., Katarzyna Bagrowska 0,5 pkt.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz