wtorek, 1 października 2013

Świętokrzyskie szczęśliwe dla młodych badmintonistów

Dwa medale międzynarodowego turnieju zaliczanego do Grand Prix Polski - Pucharu Gór Świętokrzyskich, wywalczyli młodzicy KS Masovia Płock. Maciej i Michał Gomoła (z prawej strony zdjęcia) zdobyli srebrny medal w grze podwójnej, a Miłosz Kaim (pierwszy z lewej) w parze z Anetą Gadomską z UTS Akro Bad Ursus zakończyli rywalizację z medalem brązowym. Zawody miały na tyle rekordową obsadę, że zostały przeprowadzone aż w dwóch halach - w Suchedniowie i Wielkiej Wsi.

W Pucharze Gór Świętokrzyskich wystartowało 407 badmintonistów w wieku od 11 do 19 lat. Obok przedstawicieli 50 polskich klubów w Świętokrzyskiem zameldowali się na starcie również Białorusini, Bułgarzy, Czesi, Litwini, Łotysze, Mołdawianie, Rosjanie oraz Ukraińcy. Płocczanie grali w kategorii wiekowej młodzików (U15). Był to pierwszy z czterech turniejów zaliczanych do klasyfikacji Grand Prix Polski.

Obok sukcesów w grze podwójnej i mikście cieszą także wyniki uzyskane przez płockich badmintonistów w turnieju gry pojedynczej. Maciej i Michał Gomoła zakończyli zawody na poziomie 1/8 finału (miejsca 9-16), zaś Miłosz Kaim dotarł aż do ćwierćfinału zajmując miejsce w przedziale 5-8. Postawa płocczan napawa optymizmem ich trenerów przed zbliżającymi się Drużynowymi Mistrzostwami Polski.