poniedziałek, 30 września 2013

Płock ma mistrzynię Europy!

Podopieczna trenera Piotra Paśnika Dagmara Tchorek z UKS Sanda Płock wywalczyła złoty medal Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w kickboxingu. To ogromny sukces płockiej szkoły kickboxingu. Płocczanka w najważniejszych walkach pokonała dwie Rosjanki. Mistrzostwa rozegrano w Krynicy Zdrój, a w zawodach wzięło udział 1533 zawodniczek i zawodników z 36 krajów europejskich, w tym 99 z Polski. Rywalizowano w siedmiu konkurencjach na sześciu matach i w dwóch ringach.


Dagmara sięgnęła po złoto w pięknym stylu. W walce półfinałowej bardzo szybko poradziła sobie z Rosjanką Choyganą Sarygbay, pokonując ją w kilkanaście sekund przez poddanie. W finale skrzyżowała rękawice ponownie z reprezentantką Rosji, tym razem z Lianą Suerbaevay. Po trzech, bardzo wyrównanych rundach stosunkiem głosów 2:1 sędziowie jako zwyciężczynię ogłosili Polkę.

Mniej szczęścia miał drugi zawodnik UKS Sanda startujący w zawodach, również podopieczny Piotra Paśnika - Mateusz Dymek. Płocczanin do kadry narodowej powołany był aż w dwóch konkurencjach: light contact i kick light. Startował w kategorii wagowej do 52 kg, która była jedną z najliczniej obsadzonych. Mateusz wygrał pierwszą walkę lecz w kolejnych zabrakło szczęścia i do Płocka musiał wrócić bez medalu. Zarówno Dagmara jak i Mateusz mają duże szanse w przyszłym roku zakwalifikować się do udziału mistrzostwach świata kadetów i juniorów.

Obecnie w klubie trwa nabór do grup początkujących a zaawansowani zawodnicy rozpoczęli przygotowania do Pucharu Polski Wushu, który odbędzie się w listopadzie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz