czwartek, 3 października 2013

Baranowski, Gunn-Rita i amatorzy. Cezary Zamana zaprasza na finał cyklu maratonów MTB

Niemal dokładnie 20 lat temu, w 1993, nagrodę za zwycięstwo w Tour de Pologne odebrał w Płocku na mecie ostatniego etapu, jubileuszowej 50. edycji tej imprezy Dariusz Baranowski wówczas z kolarskiej grupy Pekaes Lang Rover Legia. Teraz zawita do Płocka by wziąć udział w wielkim finale cyklu kolarskich maratonów górskich Merida Mazovia MTB Marathon. Wszystkich chętnych do ścigania się na znanej już w kraju ze swojej skali trudności trasie, zachęca inny znany polski kolarz Cezary Zamana - dyrektor imprezy. Zapisy do tego kolarskiego maratonu będą prowadzone przed Orlen Areną w sobotę między 14.00 a 18.00. Ściganie na trzech dystansach rozpocznie się w niedzielę o ósmej rano. Po zawodach, jak przewidują organizatorzy od godz. 12.00 cyklistom zostanie udostępniona Orlen Arena, gdzie odbędzie się uroczystość wręczenia nagród we wszystkich kategoriach cyklu. Zamana zachęca do udziału płocczan - Będzie prowadzona dodatkowa klasyfikacja i będą dodatkowe nagrody dla dziesięciu najlepszych płocczan - zapewnia. Wśród wszystkich uczestników zawodów będą też losowane cenne nagrody, wśród nich rowery Merida.


Największą jednak gwiazdą finałowej, płockiej rundy Merida Mazovia MTB Marathon będzie Norweżka Gunn - Rita Dahle Flesjaa, najbardziej utytułowana kobieta w historii MTB. Gunn-Rita to ośmiokrotna mistrzyni Europy, czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata i aktualne mistrzyni świata MTB. Nasza Maja Włoszczowska może tylko pozazdrościć takiej ilości sukcesów Norweżce.

- Jeden z tytułów mistrzyni Europy zdobyła zaledwie sześć miesięcy po urodzeniu dziecka. Teraz ma czworo dzieci, co nie przeszkadza jej w dalszych startach. Jest znakomitym przykładem dla młodych i starszych pań, że można połączyć życie rodzinne z uprawianiem sportu - podkreśla Cezary Zamana.   

Organizatorzy spodziewają się nawet do tysiąca uczestników zawodów, którzy rywalizować będą na trzech dystansach - Hobby (7 km), Fit (32 km) i Mega (54 km). Trasa od startu sprzed Orlen Areny będzie przebiegać przez tereny Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego.  

Zawody przewidziane są zarówno dla zawodowców, jak i dla amatorów. Organizatorzy zachęcają do startu całe rodziny, włącznie z dziećmi i młodzieżą, dla których przygotowano bardzo dużo atrakcji. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz