poniedziałek, 16 września 2013

Niewiele za Kenijczykami

Na starcie stanęło ponad dziewięćset osób, na listę wyników dostało się 805 biegaczy, którzy ukończyli II Półmaraton Dwóch Mostów, największą Płocką imprezę biegową i zarazem największą masową imprezę sportową w mieście. – Wszyscy, którym udało się dobiec do mety, są zwycięzcami – podkreślał po zawodach prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, który wystartował z numerem jeden i po dwóch godzinach i 22 minutach zameldował się na mecie, co dało mu 752. lokatę w klasyfikacji open i 150. w swojej kategorii wiekowej M40. Pierwsi na metę dotarli Kenijczycy - Elisha Kiprotich Sawe (na zdjęciu- czas 1:09:20) i Joel Komen. W klasyfikacji kobiet triumfowała ich rodaczka Hellen Jepkosgei Kimutai.

Tylko niewiele ponad cztery minuty za pierwszym z Kenijczyków dobiegł do mety najlepszy z płocczan, Przemysław Giżyński reprezentujący barwy TKKF Płock. Najlepszy z Polaków był Artur Jabłoński z Wesołej pod Warszawą (Jacekbiega by Powergym), który uzyskał czas 1:11:35.

Andżelika Dzięgiel z Łysomic k. Torunia (KB BBL Toruń) okazała się najszybszą Polką (czas: 1:23:48). NaJszybciej z płocczanek do mety dobiegła Zofia Chądzyńska, która wygrała swoją kategorię wiekową K50. Ostatnim ze sklasyfikowanych zawodników okazał się najstarszy uczestnik imprezy 82-letni Andrzej Straszak z Płocka. Bieg ukończyło blisko trzysta zawodniczek i zawodników deklarujących miejsce zamieszkania Płock, wśród których nie zabrakło znanych postaci zarówno świata sportowego, jak i kulturalnego miasta.

- Mimo, iż pogoda, bardzo dobra do biegania, dla kibiców nie była idealna. A trasa naszego półmaratonu, choć trudna, jest niezwykle malownicza i urokliwa. Już teraz zapraszam do udziału w przyszłym roku - mówił na mecie prezydent Andrzej Nowakowski.

Impreza została zorganizowana przez Urząd Miasta Płocka, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Płockie Towarzystwo Triathlonu DELTA.