niedziela, 15 września 2013

Beniaminek pokonany

Szczypiorniści Orlen Wisły pokonali w meczu wyjazdowym beniaminka PGNiG Superligi Gwardię Opole różnicą dziewięciu bramek. Choć drugą połowę wygrali goście, ani przez chwilę nie było wątpliwości co do tego, która drużyna zdobędzie w niedzielę komplet punktów. Do gry w Opolu powrócił Paweł Paczkowski po pięciu miesiącach przerwy związanej z kontuzją ręki. W bramce Orlen Wisły zadebiutował Adam Morawski.

Płocczanie od pierwszych minut ustawili gospodarzy w ich miejscu w szeregu. Pierwszą odsłonę wygrali różnicą 11 goli, tak jak powinni. Po przerwie gwardziści wykorzystali rozluźnienie w szeregach gości by zmniejszyć przewagę Orlen Wisły o dwa oczka.

Królem polowania okazał się w Opolu Valentin Ghionea (na zdjęciu), który ponownie zdobył najwięcej bramek dla płocczan - 11. Adam Morawski pojawił się między słupkami w samej końcówce spotkania, ale udało mu się zaliczyć pierwszą, zaliczoną do statystyk, skuteczną interwencję.

Gwardia Opole - Orlen Wisła Płock 25:34 (9:20)
Gwardia: Romatowski, Malcher - Swat, Prokop 4, Drej 4, Knop 3, Płócienniczak 2, Lasoń 2, Migała 1, Piotr Adamczak 2, Vukcević, Kłoda 3, Paweł Adamczak 3, Szolc 1
Orlen Wisła: Sego, Morawski - Milas 2, Jurkiewicz 6, Nenadić 6, Lijewski 1, Ghionea 11, Toromanović 2, Kwiatkowski, Eklemović 1, Paczkowski 3, Kavas 2.

Pozostałe wyniki II kolejki: MMTS Kwidzyn - Tauron Stal Mielec 30:28 (14:10); KS Azoty Puławy - KPR Legionowo 28:26 (17:14); Górnik Zabrze - MKS Zagłębie Lubin 34:26 (19:13); MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. - KS Vive Targi Kielce 26:37 (13:20); KS SPR Chrobry Głogów - Gaz System Pogoń Szczecin 25:38 (11:19).