niedziela, 15 września 2013

Twierdza Chojnice niezdobyta

Pierwszoligowi piłkarze nożni Wisły Płock przegrali w Chojnicach z tamtejszym beniaminkiem Chojniczanką 0:2, ale jeśli chodzi o tabelę ta porażka niewiele ich kosztowała. Sporo sił jednak stracili na przysłowiowe bicie głową mur w drugiej połowie, kiedy próbowali sforsować szczelną obronę gospodarzy. Chojnicki zamek, podobnie jak ten w Malborku pozostał jednak niezdobyty. Zamiast odrobić straty do lidera płocczanie stracili w wyścigu z Dolcanem Ząbki trzy, a z Górnikiem Bełchatów dwa oczka. I wszystko przez dwie niefortunnie stracone bramki, jakie w pierwszej połowie zdobyła Chojniczanka.

Pierwszą gospodarze zdobyli w 19 minucie, kiedy po niefrasobliwym faulu Marko Radicia w narożniku pola karnego na napastniku gości sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie zamienił na bramkę Tomasz Mikołajczak.

Drugą bramkę nafciarze stracili praktycznie do szatni, znów po niefrasobliwym zachowaniu obrońców przy rzucie wolnym dla gości. Po dośrodkowaniu i strzale głową, wybitym w pole przez Seweryna Kiełpina piłka trafiła do Daniela Chyły, który nie miał już problemów z umieszczeniem jej w siatce.

W drugiej połowie Wisła bezskutecznie szturmowała bramkę gospodarzy. Jak w poprzednich spotkaniach wprowadzenie w końcówce meczu Łukasza Sekulskiego i Bartosza Grzelaka nie pomogły, choć obaj zaprezentowali się dużo lepiej niż we wcześniejszych swoich pierwszoligowych wejściach. Mocne wrażenie na widzach na stadionie i przed telewizorami (mecz transmitowała stacja Orange Sport) zrobił strzał Sekulskiego w 77 minucie, kiedy jedynie niesamowita parada bramkarska Rafała Misztala uratowała gości od utraty gola.

Chojniczanka Chojnice – Wisła Płock 2:0 (2:0)
Sędziował jako główny Łukasz Bednarek z Koszalina
Bramki: Mikołajczyk (19.) z karnego) i Chyła (43.)
Chojniczanka: Misztal - Chyła, Radler, Jędrzejczyk, Bednarek - Ostalczyk (63. Ropiejko), Mrozik, Feciuch, Orłowski, Iwanicki (86. Godinho) - Mikołajczak (80. Pląskowski).
Wisła: Kiełpin - Stefańczyk, Magdoń, Radić, Hiszpański - Janus, Góralski (70. Sekulski), Sielewski, Dziedzic, Grudzień (57. Mysona) - Krzywicki (62. Grzelak).
Żółte kartki: Mikołajczak, Feciuch, Chyła z Chojniczanki oraz Magdoń i Stefańczyk (Wisła). Widzów ok. 2 tys.

Pozostałe wyniki VIII kolejki: GKS Bełchatów - Górnik Łęczna 1:1 (1:1); Arka Gdynia - Miedź Legnica 0:0; Dolcan Ząbki - Okocimski KS Brzesko 3:2 (3:1); Kolejarz Stróże - Sandecja Nowy Sącz 0:0; Puszcza Niepołomice - Flota Świnoujście 0:1 (0:1); Olimpia Grudziądz - GKS Tychy 3:1 (0:0); Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Stomil Olsztyn 3:1 (2:0); GKS Katowice - Energetyk ROW Rybnik 2:1 (1:1).