środa, 18 września 2013

Miting zauważony przez ekspertów

Pierwsza edycja lekkoatletycznego mitingu Orlen Cup, który odbył się 19 czerwca w Płocku, nie tylko przyciągnęła gwiazdy królowej sportu i kibiców spragnionych emocji na najwyższym poziomie, ale również została doceniona przez ekspertów na co dzień zajmujących się lekką atletyką. All- athletics.com - prestiżowy portal specjalizujący się w tematyce lekkoatletycznej umieścił płocki miting na 14. miejscu Europejskiego Rankingu Mityngów Specjalnych. Ranking uwzględnia zawody, w których rozgrywana jest ograniczona liczba konkurencji. O sukcesie płockiej imprezy najlepiej świadczy fakt, że sklasyfikowanych zostało aż 330 różnych imprez.


"Tak wysokie miejsce pierwszego płockiego mitingu, wśród tak licznego grona wydarzeń, często mogących się pochwalić wieloletnią tradycją, zasługuje na ogromny szacunek i stanowi uznanie dla nakładu pracy organizatorów i sponsorów, którzy wspólnie zapracowali wspólnie na ten sukces. Liczymy, że uznanie ekspertów przełoży się na powodzenie imprezy w kolejnych latach i Orlen Cup na trwałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych na najwyższym poziomie organizowanych w Polsce" - można przeczytać w specjalnym komunikacie wydanym przez służby prasowe głównego sponsora zawodów - PKN Orlen, z okazji opublikowania rankingu. 

Rozgrywany w czasie mityngu konkurs pchnięcia kulą wygrał Tomasz Majewski startujący w barwach Grupy Sportowej Orlen. W konkursie skoku o tyczce triumfował Niemiec Raphael Holzdeppe, który pierwszy w historii zawodów przeprowadzonych w Polsce zaatakował poprzeczkę zawieszoną na wysokości ponad sześciu metrów. Niestety atak nie przyniósł powodzenia, czego nie można powiedzieć o całej reszcie wydarzeń związanych z tą imprezą. 

1 komentarz:

  1. Miting czy Mityng proszę sprecyzować panie redaktorze a impreza bardzo fajna to fakt

    OdpowiedzUsuń