czwartek, 8 sierpnia 2013

Mustangi rekrutują

Pod koniec czerwca zakończyła się tegoroczna przygoda płockich Mustangów z pierwszą ligą futbolu amerykańskiego. Płocczanie widać czują niedosyt (wygrali tylko jeden mecz) bo rekrutacja, która zwykle odbywała się dopiero jesienią, rusza już w najbliższą niedzielę 11 sierpnia. Zarząd klubu zaprasza wszystkich chętnych na boisko Orlik Jordanek przy ul. 4 Pułku Strzelców Konnych. Warunkami uczestnictwa w rekrutacji jest minimum ukończenie w bieżącym roku 16 roku życia, strój i obuwie sportowe oraz chęć do gry. 
- Jest to najlepszy moment, aby dołączyć do drużyny, bo wszystkiego można nauczyć się od podstaw - zachęca do udziału w rekrutacji Jarosław Garwacki, zawodnik formacji obrony. - Inaczej jest gdy przychodzi się w sezonie lub bezpośrednio przed nim. Wbrew przypuszczeniom futbol amerykański jest sportem dla każdego niezależnie od warunków fizycznych, zawodnicy ważą od 75 kg, kiedy to są skrzydłowymi lub biegaczami do 140 kg kiedy to grają na liniach wznowienia. Każda pozycja wymaga innych predyspozycji fizycznych i to jest piękne w tym sporcie. Najważniejsze są jednak chęci i serce do gry, bo tego żadne aspekty fizyczne nie zastąpią.

- Obecnie mamy 38 zawodników w drużynie, jednak śmiało możemy tą liczbę podwoić jeżeli tylko będą chętni - precyzuje oczekiwania Tomasz Złoteńki, zawodnik ataku Mustangów. - W ubiegłym roku po cyklu rekrutacji dołączyło piętnastu zawodników. Liczymy w tym roku na jeszcze lepszy wynik. Jeżeli ktoś się waha, to zachęcam go do spróbowania sił w naborze i dopiero wtedy do podjęcia decyzji. Jasne, że osoby uprawiające wcześniej inną dyscyplinę będą miały łatwiej, ale w naszej drużynie może 1/3 wcześniej miała styczność z innym sportem, dla reszty to pierwsza i jedyna obecnie dyscyplina. Główną lukę mamy w zawodnikach grających na linii, czyli tych cięższych. Nie oczekujemy natomiast zawodników muskularnie zbudowanych, osoby grubsze śmiało znajdują miejsce w naszych szeregach.

Zarząd Mustangów zaznacza, że to dopiero początek rekrutacji. Jeśli ktoś chce wziąć w niej udział, a  z różnych względów nie odpowiada mu termin spotkania może skontaktować się z klubem elektronicznie i jak zapewnia zarząd jakieś rozwiązanie sytuacji zawsze się znajdzie.  Wszelkie informacje można uzyskać na stronie internetowej drużyny www.mustangsplock.pl, gdzie dostępny jest także formularz rekrutacyjny, oraz na fan page www.facebook.com/MustangsPlock, gdzie można uzyskać wszelkie odpowiedzi i informacje dodatkowe. 

Mustangs Płock w liczbach:
Liczba zawodników (sezon 2013) – 38
Istnieje nieprzerwanie od 2007 roku
Rozegrała przez 6 lat rozgrywek 43 mecze ligowe i 10 sparingów
Przejechała na mecze wyjazdowe około 9.200 km
Najlżejszy zawodnik waży 70 kg, a najcięższy 138 kg
Najniższy zawodnik mierzy 161 cm, a najwyższy 198 cm
Najmłodszy zawodnik ma 16 lat, najstarszy 37 lat
Wicemistrz Polski PLFA I w roku 2011.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz