sobota, 6 lipca 2013

Pierwszy sparing z trzema testowanymi zawodnikami

FOT. Wisła Płock
Blisko dwustu kibiców obserwowało pierwszy mecz kontrolny pierwszoligowej Wisły Płock. Piłkarze odwdzięczyli się za głośny doping pewnie pokonując 2:0 Kolejarza Stróże. W drugiej połowie w płockiej jedenastce pojawili się między innymi Bartłomiej Grzelak, Cezary Stefańczyk, który własnie podpisał kontrakt z Wisłą, testowany Michał Szałek oraz zawodnik testowany, którego personaliów klub nie chciał ujawnić. Zawodnik, który zagrał w pomocy swą sylwetką i profilem przypominał bardzo Piotra Wlazło, który w czerwcu pożegnał się z drugoligowym Radomiakiem.


Z Kolejarza Stróże płoccy kibice pamiętali najbardziej Piotra Rockiego, który w sezonie 2011/2012, występując w barwach Ruchu Radzionków zdobył bramkę przeciw pierwszoligowej wówczas Wiśle Płock. Tym razem ofensywny pomocnik Kolejarza mocno nie błyszczał. Za to wciąż forma nie opuszcza Janusza Dziedzica, autora pierwszej bramki dla Wisły, który wykorzystał niefortunne wyjście bramkarza gości i z dużej odległości wpakował piłkę do jego bramki. Wynik ustalił na początku drugiej połowy Bartłomiej Sielewski pokonując Karola Szymańskiego z rzutu karnego.

Cezary Stefańczyk, który przed spotkaniem z Kolejarzem podpisał dwuletni kontrakt z Wisłą Płock gra na pozycji bocznego obrońcy i w meczu rozegranym na stadionie im. Kazimierza Górskiego zastąpił Łukasza Nadolskiego. Ma 28 lat i w ostatnim sezonie rozegrał 27 spotkań w barwach pierwszoligowego Zawiszy Bydgoszcz. 

Następny mecz kontrolny płocczanie rozegrają już w najbliższą środę o godz. 12.00 na stadionie im. Kazimierza Górskiego. Przeciwnikiem Wisły Płock będzie również pierwszoligowy Stomil Olsztyn.

Wisła Płock - Kolejarz Stróże 2:0 (1:0)
Bramki: Dziedzic (34.) i Sielewski (49. z karnego)
Wisła: Szczepankiewicz (46. Kiełpin) - Nadolski (46. Stefańczyk), Magdoń (46. Sielewski), Radić (46. Szałek), Mysona (75. Wawrzyński) - Janus (46. Grudzień) , Góralski (46. testowany), Burkhardt (46. Adamczyk), Kaczmarek (46. Hiszpański), Dziedzic (46. Sekulski) - Krzywicki (65. Grzelak).
Kolejarz: Szymański - Walęciak (70. Nitkiewicz), Niane, Markowski, Gryźlak (46. Cichy) - Stefanik, Bocian, Trochim, Wolański (46. Gałach), Rocki - Kaliciak (46. Szymański).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz