poniedziałek, 8 lipca 2013

Sezonowe rekordy płockich lekkoatletów na Mistrzostwach Polski Juniorów

FOT. MUKS Płock
Pięcioro płocczan - czworo z MUKS Płock i jedna z MLKL Płock, wystartowało w rozegranych w Krakowie lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Juniorów. Mimo, że tym razem do Grodu Krzywoustego nie wrócił z nimi żaden medal to ze startu mogą być zadowoleni Marcin Strusiński, który kolejny raz wystąpił w finale A biegu na 800 metrów i z czasem (1:55.26) zajął siódme miejsce oraz wracająca po siedmiomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją Dominika Muraszewska (na zdjęciu), druga w finale B biegu na 400 metrów. W Krakowie płocczanka ustaliła swój tegoroczny rekord na tym dystansie - 56.56 ale do uzyskania pierwszej klasy sportowej zabrakło jej ledwie sześć setnych sekundy.


Zawody kompletnie nie wyszły Monice Karasiewicz, która z pewnością posiada potencjał do uzyskiwania lepszych rezultatów. Posyłając oszczep na odległość 37.83 (najdalej w jej przypadku w tym sezonie) z trudem dostała się do finału konkurencji, jednak tam przepadła zupełnie, zajmując ostatecznie 11. miejsce.  

Czwarty z płocczan z MUKSU, Klaudiusz Krysiewicz w biegu eliminacyjnym juniorów na 400 metrów dotarł do mety z czasem 50.28, co dało mu 22. miejsce w klasyfikacji końcowej mistrzostw w jego konkurencji.

W dwóch konkurencjach wystartowała natomiast Anna Szczutowska z MLKL Płock. W obu zmieściła się w pierwszych piętnastkach zawodów. W konkursie pchnięcia kulą zajęła 15. miejsce z wynikiem 11.24 m , zaś w rzucie dyskiem juniorek uplasowała się o oczko wyżej, na 14. pozycji w stawce 22 zawodniczek, posyłając dysk na odległość 35.93 m, najdalej podczas swoich tegorocznych startów.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz