piątek, 19 lipca 2013

Ostatni sparing też do przodu

Na zakończenie pobytu w Gutowie Małym pierwszoligowi piłkarze nożni Wisły Płock pokonali 3:0 w meczu kontrolnym dwunasty zespół minionego sezonu zachodniej grupy II ligi - Raków Częstochowa. Bramki zdobyli Marcin Krzywicki, Grzegorz Wawrzyński i Krzysztof Janus (na zdjęciu). Zgrupowanie w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Ptak płocczanie zakończą w sobotę. Potem po dwóch dniach wolnego, we wtorek, wznowią przygotowania, prowadzone już pod kątem inauguracji ligi, która nastąpi już na koniec przyszłego tygodnia. 


Jak podkreślają w klubie, mecz z Rakowem był ostatnia grą kontrolną przed sobotnią (za tydzień) ligową inauguracją z Miedzią Legnica (godz. 15.45). I było to dość jednostronne widowisko, które, przy nieco lepszej skuteczności płocczan, mogło się zakończyć ich dużo wyższym zwycięstwem.

W barwach Wisły zagrał 22-letni obrońca Dawid Abramowicz. Trwają rozmowy ze Śląskiem Wrocław w sprawie jego transferu do Płocka. Działacze Wisły znaleźli już tymczasem zatrudnienie w nowym sezonie dla kolejnych trzech młodych zawodników z ulicy Łukasiewicza. Adrian Bieńkowski, Mariusz Śnieć oraz Krystian Pomorski będą reprezentować, przynajmniej jesienią, barwy Lecha Rypin, gdzie zostali wypożyczeni na cały sezon, ale z możliwością powrotu po pierwszej rundzie rozgrywek.

Na miejscu swój pierwszy profesjonalny kontrakt podpisał z Wisłą Płock jej wychowanek, Damian Dombrowski z rocznika 1996. Grający na pozycji środkowego pomocnika junior związał się z klubem na dwa lata z możliwością przedłużenia umowy na kolejny sezon. 

Raków Częstochowa - Wisła Płock 0:3 (0:2)
Bramki: Krzywicki (24.), Wawrzyński (30.), Janus (75.)
Raków (skład wyjściowy): Wróbel - Płatkowski, Grala, Narmania, Kominiak, Witczyk, Wiśniewski, Kmieć, Świerk, Czerwiński, Ratlewski.
Wisła: Kiełpin (46. Szczepankiewicz) - Nadolski (46. Sefańczyk), Wawrzyński (46. Magdoń), Sielewski (46. Radić), Abramowicz (46. Mysona) - Hiszpański (46. Janus), Adamczyk (46. Góralski), Wlazło (46. Burkhardt), Grzelak (46. Dziedzic), Grudzień (46. Kaczmarek) - Krzywicki (46. Sekulski).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz