wtorek, 23 lipca 2013

Szczęśliwa trzynastka wioślarzy PTW

FOT. Archiwum PTW
Trzynastu zawodników Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego przywiozło z poznańskiej Malty medale 64. Mistrzostw Polski Juniorów. Ze złota cieszyły się trzy męskie osady - dwójka, czwórka oraz czwórka ze sternikiem. Srebro wywalczyła płocka ósemka, pozbawiona złota przez osadę AZS UMK Energa Toruń na ostatnich metrach regatowego toru. Płocki dorobek medalowy powiększył także od srebro w jedynkach wagi lekkiej Michał Cichosz, uczeń płockiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego reprezentujący barwy Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. 
Po dwa złote medale zdobyli Michał Iskra, Łukasz Krajewski i Adrian Pawłowski. Ci dwaj pierwsi niebawem reprezentować będą Polskę w mistrzostwach świata juniorów w szwajcarskiej Lucernie. W Poznaniu zdobyli złoto w dwójce i czwórce bez sternika. W dwóch złotych osadach PTW - czwórce ze sternikiem i czwórce bez sternika popłynął Adrian Pawłowski. Listę podwójnych medalistów (złoto i srebro) otwiera Patryk Wyrzykowski, który uzupełnił złotą czwórkę bez sternika i popłynął w srebrnej ósemce. Złoto i srebro (czwórka ze sternikiem i ósemka) wywalczyli ponadto sternik Kamil Gurzkowski, Piotr Szczepański i Leszek Szczerbowski. Jeden złoty medal przywiózł do Płocka Krzysztof Kamiński (czwórka ze sternikiem). W srebrnej ósemce popłynęli ponadto: Filip Sikorski, Michał Turowski, Krzysztof Pawłowski, Sebastian Cieśla i Kamil Kamiński. Dwójkę i czwórkę bez sternika poprowadził do zwycięstwa trener Krzysztof Kaliński, czwórkę ze sternikiem i ósemkę prowadził drugi z płockich trenerów - Piotr Sałkowski 

PTW wystawiło do boju ponadto jeszcze dwie osady, którym niestety nie udało się stanąć na podium. Najbliżej była dwójka ze sternikiem (Cieśla, Pawłowski, sternik: Konrad Kalack), która w finale A minęła linię mety na czwartym miejscu. Dalsze miejsce zajęła czwórka ze sternikiem - Michał Lewandowski, Kamil Lewandowski, Michał Turowski, Filip Sikorski, ster.: Kalack).

Osiągnięte wyniki uplasowały Płockie Towarzystwo Wioślarskie na drugim miejscu w klasyfikacji zespołowej mistrzostw (za Lotto Bydgostią). Prosto z mistrzostw na obozy przygotowawcze przed najważniejszymi startami w sezonie wyruszyło czterech płockich eksportowych juniorów - Michał Iskra i Łukasz Krajewski, którzy wystartują w mistrzostwach świata juniorów oraz Kamil Kamiński i Piotr Szczepański, którzy wezmą udział w prestiżowych zawodach Coupe de la Jeunesse - Pucharze Młodzieży.

    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz