poniedziałek, 1 lipca 2013

Ania zbiera medale, Kacper kolekcjonuje życiówki

Anna Solak z płockiego klubu pływackiego Swim, gdzie trenerem jest Marek Stasiak, zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki II rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Polski trzynastolatków, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Płocczanka zdobyła złoty medal na dystansie stu metrów stylem motylkowym i oraz dwa srebrne - 100 metrów stylem dowolnym i 200 metrów stylem zmiennym. Dało to płockiemu klubowi drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Kacper Kaźmierczak, który reprezentował Swim Płock wśród chłopców w niemal każdym starcie poprawiał swoje rekordy życiowe.

Czas, który dał złoto Annie Solak na 100 metrów motylkiem to 1.07,02 i był to najlepszy czas w Polsce w tej kategorii wiekowej. Płocczanka w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym poprawiła swój rekord życiowy aż o cztery sekundy, ale w najsilniej, jak to możliwe, obsadzonych zawodach wystarczyło to zaledwie do czwartego miejsca.

Choć Kacper Kaźmierczak na podium nie stanął to ostrowieckie mistrzostwa, również może zaliczyć do bardzo udanych. Startując na czterech dystansach za każdym razem poprawiał rekordy życiowe. Na dystansie 200 m stylem zmiennym poprawił rekord życiowy aż o dziesięć sekund, a na 100 m motylkiem - o sześć sekund. Dzięki uzyskanym w Ostrowcu wynikom płocczanin znacznie poprawiając swoje pozycje w rankingach ogólnopolskich.