sobota, 8 czerwca 2013

Pilkarze mogą już świętować awans. Wisła Płock w I lidze!

FOT. Jerzy STANKOWSKI
Pelikan Łowicz przegrał w Rzeszowie z tamtejszą Stalą 1:2, dzięki czemu prowadzące w tabeli wschodniej grupy drugiej ligi zespoły z Płocka i Niepołomic maja zapewniony awans na zaplecze T-Mobile Ekstraklasy na dzień przed rozegraniem przedostatniej kolejki sezonu 2012/2013. Niedzielny mecz z Siarką Tarnobrzeg będzie więc dla kibiców w Płocku okazją do wielkiej fety. Kibice mają nadzieję, że drużyna prowadzona przez trenera Marcina Kaczmarka uczci awans do pierwszej ligi efektowną wygraną z zespołem znajdującym się w strefie spadkowej.
Po 32 kolejkach na czele tabeli grupy wschodniej drugiej ligi znajdowały się Wisła Płock i Puszcza Niepołomice. Oba zespoły miały po 66 punktów. Przy idealnym remisie w spotkaniach bezpośrednich (1:1 w Płocku i 1:1 w Niepołomicach) o wyższej pozycji płocczan decydował lepszy bilans bramkowy. Trzeci w stawce Pelikan Łowicz tracił do liderów cztery punkty.

Jeśli Pelikan marzył jeszcze o awansie, musiał wygrać dwa swoje ostatnie mecze i jednocześnie liczyć na potknięcie się Wisły lub Puszczy. Okazało się jednak, że pokonanie nie walczącej już od nich Stali w Rzeszowie zdecydowanie przerosło możliwości łowiczan. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz